Hodinky A. Lange & Sohne Saxonia Thin

Publikováno: 22.01.2011 16:45 | Petr Hájek

Kvalitní hodinky unikátních a stylových parametrů, to není pouze Švýcarsko, jak by jeden možná hádal, ale samozřejmě také řada dalších zemí - dnes za stylovými hodinkami zavítáme do Německa.

Jednou z nejoblíbenějších highendových značek v Německu je A. Lange & Sohne, která se právě nechala slyšet, že v roce 2011 uvede jeden nadmíru zajímavý kousek. Jak napovídá jméno "Saxonia Thin", dalo by se dopředu odhadovat, že půjde o kousek nadprůměrně štíhlý a nutno jedním dechem dodat, že by to byl odhad správný.

 

2011-01-22-1


Hodinky jsou navrženy ve velmi nostalgickém duchu, přitom však elegantně a střízlivě bez zbytečných nablýskaných "cingrlátek", díky kterým připomíná řada moderních hodinek spíše orloj - vše je maximálně podřízeno účelovosti ukazování času - není tu dokonce ani datumovka a vteřinová ručička. A. Lange & Sohn zkrátka není značka sázející na laciné pozlátko.

 


2011-01-22-1


Výška strojku je pouze 2,9 mm, profil celých hodinek má pro změnu 5,9 mm, což je stále prvotřídní výkon - o hodinkách na ruce doslova nebudete vědět. Šířka dosahuje 40 mm + vše je lemováno 18karátovým růžovým zlatem. Hodinky disponují vynikající třídenní rezervou po plném natažení.

 

2011-01-22-1

 


 

A. Lange & Sohne Saxonia Thin jsou velmi zajímavé a stylové hodinky jakoby vystřižené z černobílého filmu, které v sobě spojují to nejlepší z pokročilé technologie moderní doby a nostalgie starodávných časoměřičů. Pokud přežijete kapku německé střídmosti, bude prý zákazník odměněn opravdu dokonalým pocitem při nošení.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!