Hodinky Casio G-Shock GXW-56-1BJF

Publikováno: 31.08.2010 16:57 | Petr Hájek

Dnes představené hodinky jsou určeny zejména těm, kteří si u nich potrpí na extrémní odolnost, solární napájení a především obří rozměry: 55,5 mm šířky a 17,5 mm tloušťky se skutečně u hodinek nevidí každý den.

 

 

Hodinky Casio G-Shock GXW-56-1BJF jsou známy také pod zkráceným americkým označením GX-56. Hned na úvod musíme zmínit, jak se oba modely vlastně liší - jedině tak, že první je určen pro trh japonský a má navíc i celosvětovou vícepásmovou časovou kalibraci.

Jak již bylo naznačeno v úvodu, hodinky jsou i na poměry panující mezi modely produktové řady Casio G-Shock skutečným cvalíkem (55,5 mm x 53,6 mm x 17,5 mm + 88 g váhy). Ovšem velikost je zde daní za odolnost a vskutku vyčerpávající seznam vlastností, které model zvládne.

Díky solárnímu napájení vydrží plně nabité hodinky klidně i 11 měsíců bez světla, což zřejmě nebude v našich končinách problém. Odolnost proti vodě je rovněž nadprůměrná - celých 200 m. Casio též tvrdí, že díky nové aplikaci speciálního Alpha GELu pod 3, 6, 9 a 12 hodinou vydrží hodinky skutečně mnoho, včetně cachtání v bahně či válení v prachu.

Podsvícení displeje je zde automatické a aktivuje se samostatně poté, co displej nakloníte směrem k hlavě. Světový čas je zde podporován v podobě 31 časových zón a 48 měst. Nechybí kvartet alarmů a stopky s přesností 1/100 s. Potěší odpočet na 24 hodin a přirozeně i „nekonečný" kalendář až do roku 2099. Cena také není nikterak drastická: GX-56 pořídíme již za 150 USD a GXW od 260 USD nahoru.

Hodnocení článku:Komentáře

Na cestě s Michalem Dvořákem a DJ Luccou. Na cestě s Michalem Dvořákem a DJ Luccou. Ve jménu svých hudebních a rodinných snů jdou ruku v ruce hudebník Michal Dvořák a jeho partnerka Lucie Kvasnicová, známá coby DJ... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!