Hodinky Defakto Detail

Publikováno: 01.08.2012 14:20 | Petr Hájek

Dnešní kousek z našeho nekonečného hodinkového seriálu je unikátní hned několika věcmi, předně, nemá ručiček několik, ale jedinou a za druhé, není tak úplně přesný...

 

2012-08-01-1

Zdroj: Dvice

 

Ctitelé zajímavých hodinek (a nikoliv samozřejmě pouze těch drahých), by se dali v zásadě rozdělit na dvě poloviny. Jedna si libuje v překombinovaných super-strojích jako vypadnuvších ze steampunkové fantazie, zato druhá preferuje modely, jenž jsou strohé, účelné a stylové svojí střízlivostí. 

 

2012-08-01-1

Zdroj: Dvice

 

Hodinky zvané Defakto Detail jsou velmi zvláštním kouskem, což je v době, kdy se prakticky o všech přístupech k jejich návrhu a konstrukci dá říci, že jsme to již viděli, regulérní zázrak. Jistě první věcí, která vás na nich zaujme, bude ten fakt, že mají jedinou ručičku, žádná sekundovka, datumovka nebo nedejbože stopky, nic!

 

2012-08-01-1

Zdroj: Dvice

 

Na tomto modelu určitě nikoho neučte znát čas, jelikož čtení hodinek je matoucí i pro profíka. A proč? Jelikož je ciferník sice stále 12hodinový se zdůrazněnými hodinami, jak je zvykem, ale pak již nejde o minuty, ale zvýrazněny jsou 5minutové a 15minutové intervaly.

 

2012-08-01-1

Zdroj: Dvice

 

Samozřejmě to znamená, že hodinky měří čas plus mínus 5 minut, takže evidentně to nebude nic pro osoby s šéfem zakládajícím si na vteřinové přesnosti a rovněž to není nejšťastnější volba pro hlídání odjezdů spojů, ale nešť! Za 340 USD mohou být i ve vaší kapse...

2012-08-01-1

Zdroj: Dvice
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!