Hodinky Dievas Focal

Publikováno: 09.10.2011 17:29 | Petr Hájek

Opět po čase jedna novinka a to od u nás méně masově známé a oblíbené německé značky Dievas.

 

2011-10-09-1
 

 

Dievas je německý výrobce sportovních hodinek, který během uplynulých let již vyprodukoval nejeden povedený kousek. Třeba takový Divergraph nebo Vortex, abychom zmínili jen tak namátkou. Poslední týden ale firma uvedla nový model s tajemným názvem „Focal". V kostce řečeno, jde o potápěčské hodinky s odolností do 500 metrů pod vodou, které nabízí velmi čistý a přehledný design.

 

2011-10-09-1

 

Novinka nabízí pouzdro z tvrzené oceli, švýcarský automatický strojek (ETA-2824-2), který firma na celkem 5 místech musela upravit, aby prý bylo dosaženo maximální a nekompromisní přesnosti. Novinka má rozměry 45 mm x 14,5 mm a jako ocel pro obal zde firma Dievas použila typ 6Steel (316L tepelně ošetřená na tvrdost 1300 Hv). Podobný způsob ošetření je dnes u pouzder populární - a nakonec, proč ne, tvrdší pouzdro je odolnější proti poškrábání a hlavně korozi.

 

2011-10-09-1
 

 

Datumovka je na místě šestky a je zpracovaná podobně (tedy stejným fontem), jako jméno na těle hodinek. Vše je minimalistické a v duchu moderních military kousků, které sázejí na prostou funkčnost a nepřeplácanost. Je každopádně dobře, že ciferník není monochromatický a je oživen stopou červené a o trochu vyšším objemem žluté.

 

2011-10-09-1
 

 

Sklíčko je antireflexní a tvořené safírovým křišťálem. Řemínek je italského typu. Hodinky jsou k mání přímo u firmy Dievas za 1 280 USD, takže jak vidno, spadají do cenové třídy 1-2 tisíce USD. Jelikož toho konkurence v této třídě s podobnými parametry nenabízí až tak mnoho, stojí dnešní novinka jistě minimálně za zvážení pro ty z nás, kteří nemají problém z vyšším hodinkovým rozpočtem...

Hodnocení článku:Komentáře

Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Mnoho lidí může jistě říci, že ve volbě dovolené nejsou konzervativní, ale v otázce s kým budou cestu realizovat, sázejí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!