Hodinky Glashütte Original Sixties Square Tourbillon Limited Edition

Publikováno: 16.04.2011 13:24 | Petr Hájek

Firma Glashütte Original představila svůj velmi zajímavý model Sixties Square Tourbillon Limited Edition již na akci BaselWorld 2011, takže i my mu samozřejmě musíme věnovat kapku  pozornosti. Jaký je?

 

2011-04-16-1

 


Hned na úvod prozradíme, že jde o model vhodný spíše pro milovníky nostalgie, černobílých filmů a klasiky, nežli raftingu, potápění a lovení perel 50 metrů pod hladinou. Aby vás hodinky zaujaly, musíte mít zkrátka zvláštní cit pro kouzlo dávno minulého.

Glashütte Original Sixties Square Tourbillon Limited Edition jsou modelem silně nepřeplácaným: displej je maximálně přehledný, safírové sklo klenuté s ladností duhy na obloze a ani typické čtvercové pouzdro jakoby vystřižené ze starého filmu nelze přehlédnout.


2011-04-16-1

 


A jaký je za hodinkami příběh vlastně? Tento kousek byl vydán ku příležitosti oslavy 125. výročí narození Alfreda Helwiga, což byl vynálezce speciálního hodinkového mechanismu známého jako Flying Tourbillon (nebudeme zacházet do přílišných technických detailů jakožto hlavně stylový magazín).

Glashütte Original Sixties Square Tourbillon Limited Edition disponují automatickým mechanismem Calibre 94-12 a 48hodinovou rezervou. Prakticky vše, co je na čelní straně pokoveno, obsahuje růžové zlato, čímž se hodinkám podařilo udržet si jakousi hřejivou "teplost". Hodinky budou k dispozici s proužkem z aligátoří kůže, ovšem má to jeden háček: cena bude díky 50kusové edici zřejmě silně nadsazená...

Hodnocení článku:Komentáře

Aktualizujete neustále svoji stránku na Facebooku? Aktualizujete neustále svoji stránku na Facebooku? Jestliže jste odpověděli kladně, pak jste možná tzv. "narcis". Nová studie pocházející od Brigham Young University... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!