Hodinky Halios BlueRing

Publikováno: 09.07.2010 10:15 | Petr Hájek

V moderním hodinkovém světě jsou dnes inovativní a převratné designy poměrně vzácné, většina modelů sdílí základní rysy se svými předchůdci. Halios BlueRing jsou ale naštěstí hodinky nejen zajímavé technicky, ale také cenou a inovativním designem.

 

 

Pouzdro hodinek má rozměry 44,5 mm (šířka) x 14,5 mm (tloušťka). Sklíčko je tvořeno oblíbeným safírovém sklem. Hodinky jsou poháněny automatickým samonatahovacím mechanismem známým pod kapku nemelodickým jménem ETA 2824-2. Proklamovaná odolnost proti vodě je v tomto případě 300 m.

 

 

 


Přesnost hodinek není úplně špičková, nicméně stále se drží v rozmezí +/- 7 vteřin za den. Velmi zajímavě je zde umístěna datumovka - nikoliv na 3 hodinách, ani na 6 ani na 9, ale na 4,5! Jsme si jisti, že právě informace o datu zaujme náhodného diváka nejdříve.

 

 

Kolečkový mechanismus jde kapku ztuha, vlastně velmi ztuha, což je možná skvělé při potápění, nicméně může to být pro řadu osob nepohodlné při každodenním běžném nošení. V hodinkách se po vizuální stránce kříží kapka moderny i kapka tradice. To je osvědčený přístup, který funguje i leckde jinde, takže proč by nemohl fungovat i v hodinkové branži?

 

 

Podsvícení je zde modré a rozhodně nadprůměrně silné. Také oranžová vteřinovka je na modrém pozadí skvěle kontrastní a určitě nedělá co do čitelnosti ostudu. Náramek je velmi masivní, je vidět, že se od hodinek opravdu očekává časté potápění a jiné vodní hrátky. Cena hodinek je poměrně příznivá a měla by se pohybovat zhruba kolem hranice 500 USD.

 

 

Hodnocení článku:Komentáře

Tipy pro stylovou domácnost, díl 6. Tipy pro stylovou domácnost, díl 6. Domov je pro každého z nás místem, kde trávíme zdaleka nejvíce času, proto se určitě vyplatí nepodcenit výběr jeho stylových... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!