Hodinky Hermès Arceau Grande Lune

Publikováno: 14.03.2011 15:28 | Petr Hájek

Značka Hermès není ohledně hodinek v Evropě mezi průměrnou třídou příliš známá a není vůbec divu...

 

2011-03-14-1


...jelikož se již dlouhá léta držela jen svého odkazu spočívajícího ve výrobě sedel a podobných věcí pro high-class obyvatelstvo. Jeden by proto možná řekl, že vlastnění hodinek značky Hermès bude zbytečným snobstvím. Určitě má na podobný názor právo, ale určitě to s nimi nebude tak zlé.

Firma to evidentně myslí s hodinkovým trhem vážně, jelikož namátkou v roce 2008 představila svůj vlastní unikátní mechanismus H1 vyvinutý ve spolupráci s firmou Vaucher (sídlí ve Fleurier a Hermès ji částečně vlastní). Připomínáme, že když firma v roce 1978 začínala, tak její první pokusy o hodinky jménem Arceau připomínaly třmeny.

A jak se dá očekávat od modelu pojmenovaného podobně, je jisté, že i on si ponese některé zřetelné rysy původní linie: a odhad by to byl přímo perfektní. Hermès Arceau Grande Lune je předchůdci velmi podobný, jen přidává do sbírky funkci oblíbené měsíční fáze (za těmi stojí pro změnu Dubois-Dépraz).

Hodinky mají i dnes stále svůj nezaměnitelný styl nerezového pouzdra (43 mm rozměry cca) a zajímavě působí i neobvykle psaná čísla v přísné bodové souměrnosti. Měsíc je nezvykle velký a datové popisky okolo něj bůhvíproč v polovině převrací režim na normální (mezi "7" a "11" je "6" nebo "9"? mohl by si říci někdo...). Cena neznámá, nepochybně však spíše vyšší.

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!