Hodinky Magrette Regattare Moana Pacific PVD

Publikováno: 10.06.2011 14:05 | Petr Hájek

Máme tu hodinky evropské, čínské, japonské, americké, anglické a mnoho dalších, ovšem dnes zavítáme do vod milovníky hodinek bezesporu dokonale neprobádaných: totiž na Nový Zéland. 

2011-06-10-1

 

Že není Nový Zéland právě hodinkářská velmoc, to jsme již v nadpisu naznačili, ovšem má to i své světlé stránky - jejich produkce je na evropské poměry maximálně unikátní a cena je vysloveně symbolická. Nemusíte tak kvůli značce vysázet na dřevo výplatu za několik let. 

2011-06-10-1

 

Hodinky Magrette Regattare Moana Pacific PVD vyrábí hodinář Dion McAsey a již se s nimi během své několikaleté existence stihl zapsat jako producent hodinek sportovních a jaksi svěže lidsky působících. Zkušení znalci z branže by možná podotkli, že se tento tvůrce inspiroval v rysech některých italských značek typu Panerai nebo Anonimo (s vlastním osobitým podtónem ale).

2011-06-10-1

 

Hodinky jsou široké 44 mm, vysoké 16 mm a mají řemínek 24 mm široký. Sklíčko zde tvoří safírový křišťál kopulovitého tvaru. Mechanismus značky Miyota 8215 je plně automatický. Hodinky jsou odolné proti vodě do 40 metrů, jsou omezeny na 500 vyrobených kusů a stojí 365 USD. Vysloveně exoticky pak působí vložka ze dřeva Kauri.

 

2011-06-10-1

První dojem z hodinek není špatný - zdají se být mnohem menší, nežli dle svých parametrů na papíře. Poutko je z černěné kůže. Hodinky nemají vteřinovku a když přijde na věc, ani nic jiného - jen dvě ručičky pro základní měření času. Ručičky jsou nicméně ve tmě fosforeskující. Z hodinek ale určitě dělá největší unikát právě ona vložka ze dřeva Kauri, které se nesmí kácet a tudíž se může používat pouze již odumřelé: některé kousky mají být až 45 tisíc let staré. Dřevo v hodinkách je nicméně unikát na každý pád...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!