Hodinky Oris Big Crown X1 Calculator

Publikováno: 10.02.2011 16:48 | Petr Hájek

Jedna z méně známých firem v oblasti hodinkové branže se nám nedávno pochlubila s dalším zajímavým časoměřičem. Pro úvod napovíme, že jsou vhodnější spíše pro sportovnější typy mužů.

 

2011-02-10-1


Již jsme si zvykli, že hodinky s názvem dlouhým na dva řádky ukrývají většinou nějaká zajímavá překvapení a ani ty dnešní pojmenované Oris Big Crown X1 Calculator nebudou výjimkou. Takže, kde udělali inženýři z Hölsteinu věci dobře?

Hodinky vypadají již na první pohled dokonale sympaticky (aby také ne, vyrábí se již od roku 1940) a díky svým střízlivě elegantním stříbrně kovovým liniím zaručeně chytnou za oko i náhodnou osobu. Hodinky spadají sice pod kategorii "letecké", to nám ovšem nijak nebrání v tom, nosit je i při jiných příležitostech, nežli právě do letadla.

 

 

2011-02-10-2


Kromě hodin, minut, vteřin, data a stopek tu najdeme také  posuvné měřidlo, které bylo pro piloty dříve nezbytné, jelikož díky němu počítali, kolik spotřebují paliva na celou cestu. Výrobce tvrdí, že díky technologii superluminova jsou veškeré údaje maximálně čitelné a jak vidno ze snímků, dá se tomu klidně i věřit.

Hodinky jsou relativně masivní (jak se na pořádné chlapácké "pilotovky" sluší nakonec) a jsou poháněny samonatahovacím mechanismem s rezervou až 42 hodin. Cena zatím není známa, ovšem firma Oris je proslulá tím, že nabízí rozumný poměr kvality i ceny, takže to snad nakonec nebude tak zlé...

 

Hodnocení článku:Komentáře

8 tipů pro úspěšné rande (úvod) 8 tipů pro úspěšné rande (úvod) Vylákat opravdu zajímavou ženu na schůzku je sice malým důvodem k oslavě, teprve teď ale pro vás začíná skutečná výzva, jelikož... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!