Hodinky Phosphor World Time E-Ink Watch

Publikováno: 09.11.2010 14:21 | Petr Hájek Dokonce i do tak tradiční oblasti jako jsou digitální hodinky, se občas propracuje nějaká ta technologická novinka. Jedna zajímavá v branži již pěkných pár měsíců řádí, takže by si ji technologičtí příznivci rozhodně neměli nechat ujít.

 

2010-11-09-1

 

Tyto veskrze normálně působící hodinky digitálního typu nejsou ovšem běžné digitálky tak, jak je zřejmě znáte za minulá desetiletí. Využívají totiž moderní technologie E-Ink (znáte možná i z e-čteček typu Amazon Kindle), tedy umělého e-papíru. O co jde? Zatímco běžný displej potřebuje energii k zobrazování informace, E-Ink ji potřebuje jen tehdy, když informace mění! To přirozeně znamená dvě věci, jednak že displej v nějaké podobě takto bude beze změny do skonání světa (resp. další změny) a za druhé, pozitivně se vše podepisuje na spotřebě. E-Ink je též výborně viditelný z jakéhokoliv úhlu jako opravdový papír.

 

2010-11-09-1

 

Technologie E-Ink nemá jen samá pozitiva nicméně. Tak třeba její kontrast není bůhvíjaký a pohybuje se někde u výtisku připomínajícího termopapír vyjetý z termotiskárny (tmavě šedá na světle šedé). Rovněž i problikávání E-Ink displejů do negativu před jejich přepsáním může působit otravně (nutné, aby nevznikaly obrazové artefakty).

 

2010-11-09-1

 

Technologie má jak vidno svoje pozitiva i negativa, to nicméně nijak nebrání v tom, aby nevznikaly nové zajímavé produkty na ní stavící. A jedním z nich jsou i dnes představené hodinky! Firma Phosphor Watches sice není takové jméno jako Casio či Timex, ale originalita se jí upřít nedá. Novinka má zahnutý displej a tloušťku pouhých 9,3-5 mm. Čas zde lze zobrazovat celkem v 5 režimech. Neurazí odolnost proti vodě do 50 m a cena mezi 150-200 USD.

 

2010-11-09-1

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!