Hodinky Seiko SBQJ015

Publikováno: 22.07.2010 09:34 | Petr Hájek
Ne snad, že by sportovní a potápěčské hodinky neměly ve sbírce vašich časoměřičů svoje místo, přesto by se ale měl muž dbalý stylu zaměřovat u hodinek spíše na eleganci, než na užitkovost.

K saku zkrátka sedí více jiné věci, než 15 mm vysoký kousek vojenského příslušenství nebo nějaký model ze všech těch super-odolných řad. Hodinky Seiko SBQJ015 jsou perfektním balancem mezi obojím řečeným + navíc svému majiteli nabízí pěknou řádku funkcí

 

 

Titanové pouzdro i řemínek, upravené procesem, jemuž Seiko říká „Diashield" a který se pozitivně podepisuje na tvrdosti použitého titanu, která je řádově větší, nežli u železa. Dalo by se tomu i věřit - lidem, kteří hodinky nosili za různých situací, se na pouzdru ani řemínku nepodařilo vytvořit žádné škrábnutí.

 

 

Sklo je samozřejmě ze safírového křišťálu. Je tu nekonečný kalendář, sólo hodinové ovládání (při cestování mezi časovými zónami změníte jen hodinu - jak geniálně jednoduché). Ale superlativy pokračují: mechanismus Seiko 8F56 je přesný v rámci +/- 20 vteřin ročně. Baterie vydrží 10 let. Neurazí ani odolnost proti vodě do 100 m a dokonale veliký ciferník s průměrem 40 mm (i s pouzdrem 44 mm).

 

 

Přístup Seiko se nám líbí - hodinky jsou skutečně velmi pohledné a je jen a jen potěšující, že nemají odfláknutou funkčností a materiálovou stránku na úkor vizáže, jak to často bývá. Jakožto primárně stylový web musíme ocenit i to, že se dnes představený model hodí ke kravatě stejně jako k tričku či plavkám. Hodinky se u nás prodávají za zhruba 8 tisíc Kč.

 

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!