Hodinky Stolas Harbormaster Genoa

Publikováno: 23.03.2011 13:36 | Petr Hájek

Máme tu opět po čase jedny hodinky pro osoby, které rády tráví čas ve vodě...

 

2011-03-23-1


První věcí, která u hodinek uhodí do očí je jejich celkové stylové pojetí - jsou to hodinky velmi barevné, blýskavé a díky oranži i působící svěže. Oranžové jsou také některé popisky (6 a 12), vteřinová a minutová ručička, datumovka a třetina vnějšího prstence.

 

 

2011-03-23-1


Hodinky jsou zpracovány i po bližším pohledu kvalitně, na svoji cenu ale působí trochu "lacině" a přespříliš účelově. Jelikož se jedná o hodinky potápěčského typu, nevadí jim cachtání ani v hloubce 200 m pod hladinou. Sklíčko je samozřejmě ze safírového skla.

 

 

2011-03-23-1

 


Hodinky jsou přesné v rozmezí +/- 10 sekund denně, což je výsledek spíše průměrný. Mechanismus jde trochu ztuha a to jak při změně data, tak i při prostém natahování. Tak nějak jsme v této cenové hladině očekávali dokonalou technickou i uživatelskou uhlazenost.

 

2011-03-23-1


Příliš chvály si bohužel nezasluhuje ani řemínek, který má třeba Seiko u levných hodinek mnohem lépe vyřešený - zejména co se spolehlivosti držení týče.

 

 

2011-03-23-1

 

Cena za tento model začíná na 1 499 USD, což zřejmě bude i po všemožných slevách a akcích na našince příliš (pokud jej nebude přitahovat exkluzivita vlastnění nebo svébytný styl hodinek). Jinak značky Gennaker nebo Spinnaker nabízí v podstatě tutéž estetičnost za nižší cenu.

 

2011-03-23-1

 

Hodnocení článku:Komentáře

Elektrické auto ve tvaru boty Elektrické auto ve tvaru boty Prodeje elektromobilů a hybridů se sice celosvětově zvětšují, přesto se však řada z firem uchyluje v rámci jejich propagace k nečekaným... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!