Hodinky Timex Ironman Global Trainer GPS

Publikováno: 02.08.2010 10:28 | Petr Hájek Společnost Timex právě uvedla na trh hodinky, které se zdají být jedněmi z těch vůbec nejkomplexnějších určených k tréninku.

 

 

I když je jejich styl a design spíše užitkový než líbivý, stále se nedá mluvit o nějaké vyslovené odpornosti. Navíc, kdo dá více než na vzhled na „duši", tedy zde výbavu, tak toho hodinky rozhodně příjemně překvapí.

Model má samozřejmě integrovanou GPSku, takže umí v reálném čase spočítat aktuální rychlost, již ušlou vzdálenost a další zajímavé údaje. S tím mimochodem souvisí také práce s trasami - do hodinek lze uložit na 100 waypointů a až 50 cest. Data zobrazovaná na displeji jsou upravitelná, takže si majitel ve 4 mini-oknech může nechat zobrazovat, co jen se mu zlíbí.

Co se týče tréninku, tak novinka si pamatuje také dvacet posledních tréninkových časů i s datem. Jelikož lze uložit celkem informace o až 1 000 kolech, dá se předpokládat, že těch 20 časů platí pro každou z 50 cest. Jsou tu samozřejmě i stopky a měření času běžné i odpočtové.

 

 

Hodinky umí zobrazit dokonce i počet spálených kalorií a po troše laborování si poradí i s handsfree obsluhou, takže není nutno s nimi po startu nějak operovat a tak si zhoršovat výkon. Veškerá data lze stáhnout do PC a poté je náležitě studovat. Hodinky se dobíjejí AC adaptérem nebo skrze USB port. Hodinky jsou kompatibilní se senzory Timex pro měření tepu srdce a údajů na kole (skrze rozhraní ANT+).Cena 275-325 USD (to dle toho, jestli je ve výbavě i srdeční senzor) také není až tak odrazující.

Jednodušší varianty hodinek Timex Ironman můžete v ČR zakoupit také na Hodinky.cz.

Hodnocení článku:Komentáře

Lexikon ohrožených druhů stylových mužů  (prázdninové cestování) Lexikon ohrožených druhů stylových mužů (prázdninové cestování) Cestujete rádi? Vím, poněkud hloupá otázka, pro čtenáře našeho ezinu, který si uvědomuje, že styl moderního muže je ovlivněn poznáváním... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!