Hodinky Timex Miltiary Classic

Publikováno: 25.09.2011 11:51 | Petr Hájek

Timex je značka, kterou zná prakticky každý díky jejím zajímavým hodinkám unikátně v sobě křížícím nízkou cenu, jednoduchost a spolehlivost. I TMC ctí tuto filozofii, což je jen a jen k dobru věci.

 

2011-09-25-1
 

 

Linie Military Classic rozšiřuje již existující a velmi rozsáhlou rodinu hodinek řady Expedition, což jsou sportovněji pojaté outdoorové modely. Zatímco většina modelů budí dojem průměrného pultového zboží a to cenou i vizáží, Military Classic je na poměry dané rodiny překvapivě stylovým kouskem, což zavdává k o to většímu údivu po zjištění, že model se prodává asi za 75-100 USD.

 

2011-09-25-1
 

 

Kvalita provedení si nezavdá se stejně oceněnými hodinkami Seiko nebo Citizen, tedy pokud nepočítáme tzv. „ potápěčky". Pouzdro je z nerezové ocele + pokryté navíc ještě i PVD a vyvedeno celé v jakémsi polo-matu. Po stranách najdeme typickou military šedivou barvu, která kromě vizáže vojenského zařízení zajišťuje i další ryze praktickou funkci - hodinky se lépe drží.

 

2011-09-25-1
 

 

Hodinky mají rozměry asi 45,5 mm na výšku a 12,8 mm, co do tloušťky. Rozhodně nic pro příznivce miniatur, ale spíše poctivé velké mužské ruky. Sklíčko z minerálního křišťálu je bez kazu a s dokonalým tvarem. Na displeji najdeme všechna čísla z 24hodinové řady kromě 3ky, kterou zde vystřídala obvyklá datumovka. Hodinky jsou odolné proti vodě do 100 metrů pod hladinu.

 

2011-09-25-1
 

 

Hodinky sice působí na první pohled kapku lacině, avšak po čase oceníte jejich vojenskou strohost, funkčnost a nepřeplácanost. Tedy střih, který k jisté skupince mužů velmi velmi sedí. Použitý strojek je jednoduchý, což je ovšem nutno vidět jako jeho výhodu, jelikož jsou hodinky tím pádem o to spolehlivější. Jako použité podsvícení zde najdeme technologii Indiglo zajišťující stejnoměrný osvit.

 

2011-09-25-1
 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!