Hodinky UTS 1000m V2

Publikováno: 20.06.2011 14:39 | Petr Hájek

V minulých letech jsme byli na trhu svědky, jak se doslova explozivní rychlostí rozšířili nejrůznější nezávislé, malé a lokální tradiční značky. Jednou z nich stojících za bližší pohled je i UTS.

 

2011-06-20-1
 

 

Německý výrobce UTS je typickým příkladem řečeného: trh má sice nevelký, ovšem ti, co jej znají, vědí, jakou kvalitu za svůj peníz obdrží. Firma UTS je na trhu luxusních hodinek sice teprve nějakých 10+ let, ale pokud jde o tzv. „potápěčky", již se stihla stát pojmem. Důvodů, proč ji mají lidé rádi, je bezpochyby více, ten největší ale zřejmě bude až maniakální smysl pro detail a touha nabízet solidní produkci ve vyšší střední třídě.

Hodinky UTS jsou vyráběny převážně v domácí produkci, sem tam nějaká část mechanismu ale pochází i od jiné firmy typu ETA. Těla hodinek jsou vyráběna z jednoho kusu ocele a před tím, nežli se dostanou na ruku zákazníka, je čeká opravdu dlouhá cesta plná ruční práce. Jak se sluší a patří na tento typ hodinek, nehraje si na laciné pozlátko, vše je čisté, účelové, ba strohé.

Model UTS 1000m V2 má pouzdro rozměrů 43 x 14,5 mm, mechaniku značky ETA 2824-2, safírový křišťál jako sklíčko a 22 mm dlouhé ručičky. Odolnost do 1 tisíce metrů je na průměrnou produkci opravdu mimořádná hodnota. Je na zákazníkovi, zda si k hodinkám bude přát spíše poutko gumové nebo raději z poctivé ocele. Cena dosahuje 2 tisíc EUR a počet vyrobených kusů 200.

Zbývá vám tedy ještě vyřešit dilema zákazníka, zda si raději pořídit nějakou opravdu osvědčenou značku známých parametrů a předvídatelných výkonů, nebo dát přednost vyzkoušení hodinek nových, často i levnějších a s lepšími parametry + se svěžím větrem inovací v zádech. Podobné rozhodnutí, obáváme se, si ale budete muset vyřešit jako vždy sami. Tak či onak dle nás nesáhnete vedle...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!