Hodinky Vacheron Constantin Chagall

Publikováno: 07.11.2012 13:49 | Petr Hájek

Zbývá si ještě položit otázku, proč se jim přezdívá "Hold kvartetu skladatelů" a kde se na nich vzal strop opery.

2012-11-07-1

Zdroj: Bornrich

Palais Garnier je místo, kam Francouzi spěchají za kulturou. Jde o elegantní operu s 1979 křesly, jenž byla pojmenována podle svého tvůrce Charlese Garniera a také tak, aby vzbuzovala v lidech zdání opulence a luxusu. Je to skutečný symbol kulturní Paříže a pravděpodobně nejproslulejší operní místo na Zemi.

2012-11-07-1

Zdroj: Bornrich

Zcela bez diskuze to je mistrovské dílo po všech stranách. Nás ale bude nejvíce zajímat, že u stropu (v oblasti okolo lustru) se nalézá nová kresba z roku 1964 (Marc Chagall), jenž ukazuje scény z celkem 14 oper od 14 komponistů. A jako pocta tomuto grafikovi a autorů hudby přirozeně také, se zvolil kvartet z autorů na zdi, jenž oslovil autora kresby nejvíce. Proč to vše? Jelikož firmu Vacheron Constantin ve Švýcarsku napadlo, že by z toho všeho byly skvělé hodinky.

2012-11-07-1

Zdroj: Bornrich

Model "Chagall et l’Opera de Paris Tribute to 4 Composers" věrně reprodukuje střed opery, takže každému návštěvníkovi Palais Garnier bude jistě připadat hned známý. Motiv je to umělecky vděčný, zajímavý a barevný. Okolo glazurovaného podkladu o průměru 40 mm najdete pouzdro ze žlutého zlata a hlavně: motiv s nehynoucími díly těchto autorů: L. van Beethoven, Giuseppe Verdi, Christoph Willibald von Gluck a Georges Bizet.

2012-11-07-1

Zdroj: Bornrich

Hodinky budou k mání pouze v jedenácti kusech a většina z nich patrně skončí v soukromé kolekci samotných tvůrců od Vacheron Constantin. Hodinky pohání samonatahující se strojek Calibre 2460, jenž je dobře vidět skrze průhledná záda ze safírového křišťálu a to hned poté, co otevřete zadní vrátka se jmény autorů.

2012-11-07-1

Zdroj: Bornrich
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!