Hodinky Victorinox Swiss Army Infantry Vintage Mechanical Chrono

Publikováno: 18.08.2010 12:35 | Petr Hájek Firma Victorinox Swiss Army představila v sérii Vintage Mechanical Chrono hned trio nových modelů. 

Tyto mužské hodinky mají průměr 44 mm a jsou vyrobeny v nerezové oceli, pouze černá variace navíc obsahuje i krytí černým materiálem Ice PVD. Kolečko pro úpravu času u hodinek je mimochodem zdobené logem firmy Victorinox. Všechny nové modely sdílí odolnost proti vodě do hloubky 100 m.

 

 

V útrobách hodinek se ukrývá osvědčený mechanický samonatahovací mechanismus Valjoux 7750. Všechny tři modely byly vyrobeny s citem v oblasti technické i stylové, takže nad nimi zajásá jak milovník mechanických hodinek, tak i sběratel stylových doplňků.

Kromě obligátní černé si budou moci novinku zákazníci užít také v olivovém odstínu s kapku rustikálním koženým páskem. Číselník jako takový je velmi dobře čitelný a chybí mu z prostorových důvodů 12ka a 6ka.

 

 

Safírové sklo je trojnásob pokryté ochrannou vrstvou zabraňující mimo jiné i odrazům světla. Standardní 60vteřinový číselník zvládne zobrazit čas s přesností 1/5 vteřiny. Nechybí však ani menší půlhodinový ciferník pro stopování kratších časů a datumovka. Hodinky se prozatím ještě neprodávají a také jejich plánovaná cena doposud není známa, obojího se ovšem máme dočkat nejpozději v prosinci 2010.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!