Ikony Severní Korei ze stylového hlediska

Publikováno: 21.12.2011 13:37 | Petr Hájek

Jakožto zásadně nepolitickému magazínu nám bude jistě odpuštěno, když se ve dnešním speciálu zaměříme na velmi nečekanou věc - totiž stylové ikony dnešní Severní Korei.

 

2011-12-21-1

 

Nedávno zesnulý Kim Jong Il se nejčastěji objevoval v monochromatických a hranatějších větších oblecích, které takto byly voleny bezpochyby proto, aby mu přidaly další centimetr-dva v očích podřízených. Liboval si v kubánských botách, avantgardních brýlích a několika dalších podivnostech, pohříchu nejen stylových. Jak se ale dá očekávat od místního tisku a (lkajících a údajně velmi nešťastných) místních občanů, prý šlo o skutečnou stylovou místní legendu. Jak jinak.

 

2011-12-21-1

Severokorejský diktátor odešel ze scény a zanechal za sebou rozdrobenou zemi politicky i stylově. To ale, zdá se, otevírá nové pole působnosti pro jeho syna Kim Jung Una. Jak se totiž ukazuje, diktátorův následník má aspoň co do stylu na své budoucí poddané soudruhy docela pozitivní vliv. Ve svých téměř třiceti letech totiž zaujal prosté Severní Korejce natolik svým účesem, že jej místní houfně kopírují.  

2011-12-21-3

Účesu se zde začalo říkat "Mládí" či také "Ambice" a je vidět, že se v něm sdružuje skutečná praktičnost i víra v budoucnost najednou, která prý místní tak moc oslovila, že se začali hromadit před místními holičstvími, aby svůj budoucí ideál napodobili. Otázka je, jestli je to rozumné, do gulagu se zde posílalo i za menší věci, ale nezlobte se, to nám jen tak ujelo, zpět ke stylu...

V účesu nelze nepostřehnout vliv svého otce a koho jiného, nežli čínského Mao Tse Tunga s jeho typickými černými vlasy ulíznutými dozadu. Dle expertů mimo zemi jde o promyšlený trik, jak si získat přízeň všech tříd místních lidí: od prostých rolníků, až po policii a samozřejmě, jak mezi ženami, tak i mezi muži. Prostě, je to zde aktuálně něco považovaného za dokonalou stylovost i účelovost najednou. Někteří mají za to, že jde i o praktickou hygienickou volbu...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!