iPod Nano jako hodinky?

Publikováno: 20.09.2010 18:41 | Petr Hájek

Mezi multimediálními přehrávači velmi dobře známý produkt Apple iPod Nano bývá poslední dobou stále častěji zmiňován i v souvislosti s možností být nošen jako staré dobré hodinky. Jak se s ním tedy věci mají v tomto případě?

 

 

Jak už to tak bývá, jsou tu stránky pozitivní i negativní. My začneme tím pozitivním. Předně, kromě hodinek máte v náramkovém vydání stále při sobě i svoji hudbu, audio knihy, rádio nebo co si zkrátka stáhnete ze sítě. Pozitivem je rozhodně i bezproblémová aktualizace času - hodinky se aktualizují vůči serveru, jež se na oplátku aktualizuje proti atomovým hodinám, takže dokud synchronizujete, není co řešit.

Navzdory své multimediálnosti není iPod Nano nijak obrovským kouskem ani na hodinkové poměry. Také nabídka funkcí je funkcionalisticky základní - čas, datum, stopky... Rozhodně potěší také možnost měnit grafiku hodinek, což je věc, kterou u těch fyzických zvládnete jen velmi těžko.

A co nepotěšilo ani trochu? Nulová odolnost proti vodě. Zatímco s běžnými hodinkami se můžete cachtat i desítky metrů pod hladinou, pro iPod Nano je jakákoliv koupel jeho poslední. Hloupé je také to, že musíte svoje hodinky co pár dní nabíjet, pokud to ale stejně děláte kvůli hudbě, pak je to vcelku fuk.

Na přímém slunci není displej extra hezky viditelný, v temnotě je to samozřejmě naopak perfektní. Jako prosté hodinky zařízení degraduje rovněž i to, že na ně nelze jen tak letmo bliknout zrakem, ale musíte je zapnout a až pak se podívat. To už můžete ale rovnou vytáhnout i mobil, že ano... Nepotěšující je také zjištění o funkčním rozpětí mezi -20 až +45 stupni Celsia. Na druhou stranu, kde dnes seženete hodinky s multimédii za 149 USD...

Hodnocení článku:Komentáře

5 rad na dokonalý sex od moderní vědy 5 rad na dokonalý sex od moderní vědy I ve věci natolik miliony let prověřené a zkoumané, jakou je sex, jsou stále objevovány pořád nové a nové zajímavosti a neobvyklé... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!