"Já už budu hodný dědečku" (aneb předsevzetí stylových mužů)

Silvestr
Přiťukněte si s námi virtuálním šampaňským na nový rok!
01.01.2010 20:39 | Pavel Lopušník

Konec jednoho roku a začátek roku nového. Tohle je přesně ta chvíle, kdy se ohlížíme za tím, co bylo a přejeme si, aby to, co bude, mělo mnohem hladší průběh. Dáváme si do Nového roku předsevzetí, kterými slibujeme, že budeme k sobě hodnější, že přestaneme dělat to či ono a že naopak budeme dělat něco jiného. Tato osobní prohlášení mají však stejnou váhu jako magické rituály, kterými se např. zažehnává déšť, když odezní, zříkáme se narychlo všech závazků a koneckonců i samotného předsevzetí. Následující řádky proto berte jako tip na taková předsevzetí, jejichž naplnění vám nebude dozajista činit žádné potíže a co víc, může dojít tomu, že nemnohé svým novým chováním a vystupování překvapíte. Pokud už nejste stylový muž, nic vám nebrání se jím stát, tak prosím, zde je menu, nabídněte si.

1. Stylový muž by se měl jako stylový chovat vždy a všude

„No jo a je to tady“ říkáte si patrně v duchu a napadá vás celá armáda rádců a jejich rad z oblasti tzv. etikety. Rady tohoto druhu od nás nečekejte, možná jen jedno doporučení, jednejte v souladu se svou intuicí. Stylovost totiž není ničím jiným než schopností být přirozený. Takže pokud např. vidíte bezradnou dívku v pro ni bezradné situaci, to nejmenší je nabídnout ji pomoc a to pokud možno nenuceným (nebo nevnucujícím) způsobem. I ta sebe-emancipovanější dívka by to měla umět ocenit. Takovýchto podobných situací, v nichž využijete toto doporučení, existují stovky.

Novoroční přecevzetí

2. Stylový muž by měl udržovat svůj styl.

Každý z nás má tzv. osobní standard. Něco, co jej charakterizuje, pro co si ho ti ostatní váží. Stylový muž o sebe dbá a to ve všech ohledech. Nejenom, že se čistě obléká a své oblečení podřídí situaci, ale pečuje o svůj zevnějšek a duši, neboť harmonie ducha a těla je pro něj tím skutečným ideálem, kterého chce dosáhnout. Právě tahle harmonie zakládá styl stylového muže.

Novoroční přecevzetí

3. I stylový muž má své chyby, ale umí z nich udělat výhodu.

Nenavádíme tu k nějaké přetvářce, ale jak lze vyčíst z názvu tohoto doporučení, k osvojení si umění využívat svoje nedostatky. Každý z nás je má, kdyby ne, byly bychom nezajímaví a nudní. Právě fakt, že umíme zařídit to, aby si někdo našeho velkého nosu, ohryzaných nehtů, nadváhy nebo začínající pleši někdo vůbec všiml, je předpokladem společenského úspěchu. A stylový muž je především mužem úspěšným a nikoli tím, kdo úspěch jenom předstírá.

Novoroční přecevzetí

4. Stylový muž umí naslouchat.

Tohle je pravidlo, které ne každý ovládá. Máme dojem, že právě v dnešní společnosti všichni raději mluví, než poslouchají, a tak ho lze považovat za nanejvýš důležité. Když totiž posloucháte to, co druzí říkají, můžete z toho vytěžit i něco pro sebe a zároveň prospět druhým. Stylovost se pak odvozuje od toho, jak elegantně muž umí využít toho, co mu druzí říkají.

Novoroční přecevzetí

Pozvedáme tedy skleničku pomyslného, virtuálního šampaňského a připíjíme si s Vámi milí stylový čtenáři našeho e-zinu. Když přemýšlíme o tom, co Vám do Nového roku 2010 popřát, pak nás napadá jedno. Abyste i v dalším roce nacházeli na našich stránkách spoustu zajímavých a neotřelých nápadů, které Vás budou těšit, možná i trochu bavit, ale hlavně inspirovat.

Na zdraví a šťastný Nový rok 2010.


Autorem zde zveřejněných karikatur je A. Christopher alias Mr. Bitterman
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!