Jak je to vlastně s tím mafiánským stylem?

Publikováno: 03.09.2011 09:54 | Petr Hájek

Stylový mafiáni v drahých oblecích pijí koktejly, kouří doutníky, mluví o rodině, respektu, povinnostech a přitom dávají člověku nabídky, které nemůže odmítnout...

2011-09-03-1

 

Mafiáni díky tomu vypadají trochu jako ostřejší verze toho chlápka, co vám možná nabízel něco v rámci podomního prodeje nebo uváděl nějakou akci. Stylový vjem z mafie v nás začal vytvářet již známý film The Godfather a další léta a filmy tento dojem jen utvrdily. Došlo tak k tomu, že na mafiány bylo nahlíženo jako na muže cti a nikoliv jako na bezskrupulózní hrdlořezy, kteří se nezastaví před ničím.

 

2011-09-03-1

 

Dle policejních záznamů, před coppolovým filmem byli mafiáni takřka výhradně ignorantští zloději, kteří by prodali kolegu kvůli slevě na drink. Jako by ale po řečech o rodině a cti Marlona Branda mafie šla do sebe a řekla si, že bude mnohem zábavnější přijmout tento styl za vlastní. Tuto hypotézu potvrzuje i ex-mafián Anthony Fiato, který potvrdil, že se objevili mafiáni, kteří po filmu začali nosit kvalitní obleky a k tomu i filozofovat.

 

2011-09-03-1
 

 

Ke cti mafiánů je třeba nechat, že z Kmotra nevykostili úplně vše. Třeba kombo černá košile a bílá kravata zpopularizoval Crazy Joe Gallo poté, co viděl v roce 1955 adaptaci filmu Guys and Dolls, které zde opět nosil Marlon Brando.

 

2011-09-03-1
 

 

Skutečná tragédie je ale pouze to, že se mafiáni inspirovali toliko ve stylu a nikoliv v čestnosti a hodnotách. Jejich smysl pro čest byl a je velmi svérázný. A to platí o to více pro ty níže postavené vyřizující zakázky na ulici. Takže, nenechte se jejich stylem příliš pohltit, ono není moc o co stát...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!