Jak na stylové cestování?

Publikováno: 29.10.2010 14:11 | Petr Hájek Při všech těch dovolených, služebních cestách, ale i obyčejných výletech je třeba dát si pozor na celou řadu věcí, což platí o to více, jestliže si chceme zachovat i jakési zdání stylovosti.

1. Vybírejte si společníky na cesty moudře

Absolutně klíčová zásada, jelikož s většinou takto zvolených lidí poté často musíte strávit určitý čas (stan, cestování, ...) či s nimi navštívit všelijaké akce. Aneb jinými slovy, „Neber si otravnou tchyni na měsíční dovolenou, jinak toho budeš trpce litovat!"

 

2010-10-29-1

 

2. Věřte kožešinám

Pokud jde o chlad a zimu, tak ne nadarmo příroda prakticky všechny tvory vybavila hřejivou kožešinou. Samozřejmě je jen a jen na vašem názoru, zda dáte přednost kožešinám umělým či reálným.

 

2010-10-29-1

 

3. Investujte do kašmíru

Kašmírem zde samozřejmě nemyslíme stát, ale pletený svetr, který poskytuje teplo doslova bez jakékoliv větší váhy. Jen pozor na kvalitní úplet, jež je nutný v rámci rapidního zvýšení odolnosti proti otěru. Další příjemnou věc je, že kašmírový svetr můžete nosit i pod sakem, bez toho, aniž by si lidé mysleli, že jste cvalík.

 

2010-10-29-1

 

4. Nezapomeňte na pravidlo vrstev

Je jedno, jestli jdete z bodu A do bodu B nebo z bodu B do bodu A. Co však jedno není, tak kolik vrstev jste si oblékli. Platí totiž přímá úměra mezi tím, kolik vrstev jste si na sebe oblékli a jak snadno se vám bude dle situace regulovat hlídání tepla. To ale pochopitelně vše v rozumných mezích, cca 6 vrstev a více je již zbytečný a nepraktický extrém.

 

2010-10-29-1

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!