Jak se starat o kašmír?

Publikováno: 06.12.2011 13:13 | Petr Hájek
Jak se starat o kašmír nám dnes prozradí Brunello Cucinelli.
 
Je stěží překvapivé, že právě osobnost Brunella Cucinelliho se tak vyzná v kašmíru, nakonec jeho luxusní linie věcí je přeplněná právě tímto typem látky. A jelikož si pan Cucinelli váží zákazníků, rozhodl se jim poradit prostřednictvím magazínu The Wall Street Journal, jak se chovat ke kašmírovým šátkům, svetrům, blejzům a dalším věcem, které najdete ve skříni.
 
2011-12-06-1

Kašmír je nesmírně delikátní záležitost. Předně, žádná sušička horkým vzduchem a už vůbec žádná pračka. Větší kousky kašmíru typu sako vyžadují teplou vodu a ruční praní za použití jemného ručního mýdla. Jestliže chcete přidat nějaký změkčovač do vody, použijte výhradně bílý vinný ocet. 
 
2011-12-06-1

Pokud máte kašmír potištěný, popřípadě jde o věci barvené, pak sáhněte po vodě studené. Dejte si ale pozor při praní na jednu důležitou věc – jestliže máte něco kašmírového ve vodě, nekruťte s tím a nevymačkávejte vodu agresivně, jelikož byste takto nezvratně natáhli vlákna. 
 
2011-12-06-1

Po praní v teplé nebo studené vodě je nutné kašmírovou věc usušit tím způsobem, že ji necháte volně vyschnout na plochém ručníku. Kašmír by neměl nikdy přímo přijít do kontaktu s kovem nebo žehličkou! 
 
2011-12-06-1

A co dělat tehdy, pokud se vám (popřípadě nějaké šikovné ruce okolo vás) podaří na kašmírovou věc něco vylít? Nesnažte se to rychle řešit na místě. Nechte věc uschnout a pak zaneste do čistírny.

Hodnocení článku:Komentáře

Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Mnoho lidí může jistě říci, že ve volbě dovolené nejsou konzervativní, ale v otázce s kým budou cestu realizovat, sázejí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!