Jak se stylově vypořádat se zimním počasím? (Díl 1. Čepice)

Publikováno: 26.01.2011 16:56 | Petr Hájek

Jaro je ještě naneštěstí daleko, proto určitě nepodceňte výběr a nákup oblečení pro zimu. I v těchto zdánlivě neforemných kusech šatstva se dá nicméně najít jakýsi styl a řád.

 

2011-01-26-1


Většina tepla, které v zimě ztrácíme se děje skrze hlavu. Určitě si ji proto zakrývejte, avšak pečlivě si vybírejte čím - jednoznačná klasika je vlna a to přesněji vlna pletená. Lze sáhnout i po kašmíru, ovšem vlna je osvědčená, levná a vždy dostupná v milionu odstínů.

 

 

2011-01-26-1


Cílem při vašem hledání dokonalé čepice by měla být ta s perfektně zvládnutým pletacím vzorem, která skvěle obejme kontury vašeho těla. Jde o určitě komplexnější pojetí stylu, nežli u nějaké prosté akrylové čapky bez vzorku získané někde od stánkového obchodníka. Kupříkladu tato čepice na snímku nahoře pochází od Bloomingsdales.com a stojí 50 USD.

 

 

2011-01-26-1


Lze zvolit i kousek s jinak tvarovanými liniemi, kterýžto je znám jako čapka rybářská. Podobnou jako na obrázku snadno získáte od Alexandera Wanga na saks.com za 68 USD.

 

 

2011-01-26-1


Ačkoliv zde již sklouzáváme k liniím hodným spíše školáka, nežli dospělce, ctitelé a ortodoxní milovníci důraznějších vzorů mohou volit i takto (Chesterfield Hat od Rag & Bone je k sehnání za 150 USD třeba na webu barneys.com). Dle našeho názoru však již jde o vzorek příliš výrazný a jistě budete souhlasit i s tím, že ona bambulka se hodí spíše k lyžařské soupravě, nežli plášti.

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!