Jak se stylově vypořádat se zimním počasím? (Díl 3. Šátky a šály)

Publikováno: 12.02.2011 15:13 | Petr Hájek

Jaro je ještě naneštěstí daleko, proto určitě nepodceňte výběr a nákup oblečení pro zimu. I v těchto zdánlivě neforemných kusech šatstva se dá nicméně najít jakýsi styl a řád.

 

2011-02-12-1

 


Dokud se neobjeví skutečně pořádná zima, vystačí si člověk obvykle s pouhou bundou, svetrem, pláštěm a dalšími zimními drobnostmi, ovšem když uhodí skutečně radikální mrazy, pak je na čase sáhnout do šatníku po šátku nebo šále.

 

2011-02-12-1

 

Důvod k nošení šály nemusí být jen praktický - tedy přidání další vrstvy k oblečení, ale také i stylový. Šála a šátek jsou totiž skvělé cesty, jak zdůraznit (či podtrhnout) svůj styl s minimálními náklady (na občasné pořízení šály/šátku jistě bude i v tom nejnapnutějším rozpočtu).

 

2011-02-12-1

 


Materiálů dnes lze volit opravdu mnoho, takže zde si můžete vybrat, co jen hrdlo ráčí. Mějte ale určitě na paměti, že to bude právě šátek/šála, který/kterou budete mít přímo na kůži, měl(a) by tedy být z (pro vás) maximálně příjemného materiálu.

 

2011-02-12-1

 


Muži, kteří mají v rodině ženy posedlé pletením, mohou zvážit i kousky pletené, které lze v případě teplejšího období (popřípadě stylové pohotovosti) zase vyměnit kupříkladu za něco se složitějším vzorkem či zajímavější barvou.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!