Jak se stylově vypořádat se zimním počasím? (Díl 3. Šátky a šály)

Publikováno: 12.02.2011 15:13 | Petr Hájek

Jaro je ještě naneštěstí daleko, proto určitě nepodceňte výběr a nákup oblečení pro zimu. I v těchto zdánlivě neforemných kusech šatstva se dá nicméně najít jakýsi styl a řád.

 

2011-02-12-1

 


Dokud se neobjeví skutečně pořádná zima, vystačí si člověk obvykle s pouhou bundou, svetrem, pláštěm a dalšími zimními drobnostmi, ovšem když uhodí skutečně radikální mrazy, pak je na čase sáhnout do šatníku po šátku nebo šále.

 

2011-02-12-1

 

Důvod k nošení šály nemusí být jen praktický - tedy přidání další vrstvy k oblečení, ale také i stylový. Šála a šátek jsou totiž skvělé cesty, jak zdůraznit (či podtrhnout) svůj styl s minimálními náklady (na občasné pořízení šály/šátku jistě bude i v tom nejnapnutějším rozpočtu).

 

2011-02-12-1

 


Materiálů dnes lze volit opravdu mnoho, takže zde si můžete vybrat, co jen hrdlo ráčí. Mějte ale určitě na paměti, že to bude právě šátek/šála, který/kterou budete mít přímo na kůži, měl(a) by tedy být z (pro vás) maximálně příjemného materiálu.

 

2011-02-12-1

 


Muži, kteří mají v rodině ženy posedlé pletením, mohou zvážit i kousky pletené, které lze v případě teplejšího období (popřípadě stylové pohotovosti) zase vyměnit kupříkladu za něco se složitějším vzorkem či zajímavější barvou.

Hodnocení článku:Komentáře

Jaký je skutečný styl? (díl 2.) Jaký je skutečný styl? (díl 2.) Na tuto zdánlivě jednoduchou otázku existuje nepřeberné množství odpovědí. Jsou nicméně jisté ověřené pravdy, kterých stojí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!