Jak se stylově vypořádat se zimním počasím? (Díl 4. Ponožky)

Publikováno: 21.02.2011 09:31 | Petr Hájek

Jaro je ještě naneštěstí daleko, proto určitě nepodceňte výběr a nákup oblečení pro zimu. I v těchto zdánlivě neforemných kusech šatstva se dá nicméně najít jakýsi styl a řád.

 

2011-02-21-1


Ačkoliv nám každý další den ukrajuje kousek ze zimy, ještě si na jaro pěkných pár dnů počkáme. Je tedy zřejmé, že se dosud pořád nezbavíme tzv. období teplých ponožek. Je zkrátka čas roku oblékat se takto a nikdo s tím nic nenadělá.

 

 

2011-02-21-1


Samozřejmě to můžete ignorovat za cenu menšího mrznutí, ale s ohledem na dnes dostupnou širokou škálu stylových zimních věcí to naštěstí nebude potřeba. Ponožky mají oproti jiným kusům šatstva rovněž tu výhodu, že prakticky nedělají díru do rozpočtu.

 

 

2011-02-21-1


Skutečně dokonalým odháněčem mrazu jsou tlusté pestré ponožky z vlny, ovšem k obleku to chce něco decentnějšího a s méně barvami. Majitelé zručné matky, sestry, manželky apod. mohou zařadit do sbírky i pár kousků pletených svépomocně.

 

 

2011-02-21-1


Pro lyžování zase dejte přednost lehčím modelům (tj. ponožky nemusí mít 2 cm tloušťky), jelikož se dostatečně zahřejete pohybem. Platí ale samozřejmě všechny obvyklé zásady o převlékání se do suchých.

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!