Jak si správně vybrat styl u vousů?

Publikováno: 02.01.2011 14:26 | Petr Hájek

Kníry, bradky, vousy i plnovousy jsou z biologických důvodů nezbytnou součástí mužských tváří a lze je najít u celé řady velkých a zajímavých osobností (nikoliv nutně politických). Správně si ovšem vybrat styl pro svoje vousy vyžaduje několik jednoduchých kroků, na které je vhodné pamatovat.

 

2011-01-02-1

 

Jestliže máte pocit, že vám vousy nesluší, pak vás musíme uklidnit - prakticky všichni styloví designéři, vizážisti a podobná sorta lidí se shoduje v tom, že ke každému muži lze přidat i vousy, které skvěle doplní jeho styl. Základní problém tedy je nalézt ten správný.

Při zvažování, jaký styl a zástřih pro vousy zvolit, vyjděte z toho nejdůležitějšího: tvaru svého obličeje. Buďte si jisti, že styl, jaký si zvolíte, mu dobře sedí a doplňuje jej. Rozdílné typy vousů, plnovousů a bradek totiž „sedí" různým osobám různě. Jestliže si nejste jisti s nějakým ze střihů, nebojte se zeptat kolegyní v práce, popřípadě v nouzi pomůže i internet a online služby nabízející zhodnocení fotky.

Pro začátek nebývá na škodu nechat si vousy trochu delší, jelikož právě to vám dává možnost experimentovat. Samozřejmě nemusíte vypadat hned jako Krakonoš, ale mělo by jít aspoň o dvoutýdenní porost. Nezapomeňte při svém výběru stylu vousů zvážit i to, kde a jaké vousy máte: když vám například neroste pěkné kolečko na bradě jako Braddovi na snímku, klidně si troufněte na kníry mířící špičkami nahoru (přirozenost především).

Rovněž musíte u vousů zohlednit jejich hustotu a barvu - plnovous namátkou sedí spíše osobám, jež mají kvalitní porost na krku. Lidem s vysokým obličejem pro změnu typicky sedí běžná bradka pomáhající svým čtvercovým tvarem zlepšit příliš vysoký dojem z obličeje atd.

Pro začátek nebývá na škodu zvolit některý z tradičnějších stylů, popřípadě můžete věci nechat v čistě přírodním duchu a pak již jen upravovat, zarovnávat a směrovat jako živý plot.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!