Jak si správně vybrat tvar vousů?

Publikováno: 15.07.2011 14:07 | Petr Hájek

Ať už vás vede k plánům na ponechání vousů čirá lenost, touha po více volného času mimo koupelnu, touha po stylové změně či prostá nutnost, ve všech případech se vám pokusíme nabídnout pár tipů, jak začít a co vybrat. 

I. Vlasy pryč nebo ne?

Pokud chcete nový image opravdu zdůraznit, tak se nabízí možnost ji podtrhnout i oholením zbytku vousů a vlasů.

 

2011-07-15-01
 

 

II. Jak si vybrat?

Výběr správného tvar vousů je věc ošemetná a dlouhodobá. Na druhou stranu, dá se zde do jisté míry improvizovat a měnit - jedna forma se prostým oholením kousku tváře (nebo jejím zárůstem) hravě promění v jinou. S holením a stříháním naostro ale pozor, jelikož pak musíte týdny čekat na obnovu porostu, proto se doporučuje začít s případným testováním bradek od té nejzarostlejší formy.

 

2011-07-15-01
 

 

Správný typ vousů ovlivňuje mnoho věcí - váš vkus, názor rodinných příslušníků, tvar a typ obličeje, zda nosíte čepice, brýle, potřebujete zakrýt nějakou část tváře kvůli jizvě atd. A přirozeně se vám musí vybraný styl v první řadě i líbit! Jak vidno z obrázku, některé z tvarů sluší více mládežníkům, další mužům středního věku a úplně jiné zase vyzrálým pánům s šedivými vlasy a fousy.

Jestliže jste ochotni podřídit novému stylu opravdu vše, pak se nabízí ještě ona věc, zkusit něco originálního a typického jen pro vás: třeba nechvalně známému Adolfu Hitlerovi se podařilo jednoduchým stylovým trikem dosáhnout stylové unikátnosti, takže připadal posluchačům mnohem více nezapomenutelný, nežli průměrný řečník vypadající jako dav.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!