Jak si vybrat dobrého holiče?

Publikováno: 06.01.2012 14:07 | Petr Hájek

Muži, jež mají "dvorního" holiče a lazebníka už dávno vybraného (či zděděného po otci nebo dědu), mají situaci o chlup snadnější. My ostatní si musíme podobně důležitou osobu vpravdě pečlivě zvolit! 

2012-01-06-1

Navzdory tomu, jak poslední desetiletí pádí technika a všelijaká udělátka se rojí jako houby po dešti, lidé i dnes stále ještě spoléhají při stříhání a holení na muže třímajícího ostré nástroje. Zatím tedy určitě nekoupíte zařízení Barberizer 3000, nenahrajete do něj svůj profil obličeje a nestrčíte do něj hlavu. Naštěstí...

Takže, co je vizitkou dobrého holiče?

1. Má rozumnou kosmetiku

Super-kvalitní hyper-mega-gel sice není zárukou kvalitního zážitku a provedení, přece jen o svém majiteli ale podobná věc něco vypovídá. Ruku na srdce - nechali byste se stříhat od někoho, kdo má na stole zaprášený Pitralon z výprodeje roku 1963 a šampon na pudly?

 

2012-01-06-1
 

2. Klientela je rozhodující

Dobře si prohlédněte, jak působí lidé z holičství vycházející. Jak kvalitní je to práce, jak dlouho trvá, jak jsou muži spokojeni, no zkrátka, všimněte si, jak jsou klienti svým holičem nadšeni. Kdo to myslí skutečně vážně, může s ostříhanými i prohodit pár slov. 

2012-01-06-1
 

3. Berte stříhání jako rande

Je důležité, kdy a jak se k vám budoucí stálý holič chová. Stará se o to, co a jak přesně chcete? Snaží se vcítit do vašich potřeb, nebo to bere jako na pásu a vysloveně svoji práci nenávidí?

4. Pozor na elektřinu!

Nechceme připomínat ony obligátní tabulky rozvěšené kolem elektrospotřebičů, ale myslíme to tak, že kvalitní holič by neměl spoléhat výhradně na elektrické nástroje. Právě ten nejlepší holič totiž perfektně ví, že některé věci jdou vykouzlit pouze s nůžkami... 

2012-01-06-4
 

 

5. Pohlaví není důležité

Při výběru kvalitního holiče samozřejmě není nutno zůstat pouze u těch pánských, překvapivě často se dají nalézt i mezi dámami.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!