Jak si vybrat dokonalé džíny

Publikováno: 30.04.2012 10:16 | Václav F. Mensa

Džíny jsou jedním ze základních pilířů moderního pánského šatníku. Pokud jsou dokonale padnoucí, stylové tvoří pohodlnou, vkusnou a uvolněnou alternativu kalhot pro volný čas.

Už James Dean věděl, že tmavomodré džíny jsou výborným doplňkem šatníku a to je začal nosit před padesáti lety. Za svou historii prošly mnoha úpravami a v dnešní době jsou k dostání v nespočtu druhů, barev a střihů.

J Brand Jeans

Zdroj: www.neimanmarcus.com

Nicméně, elegantní muž by se měl držet jednoduchosti a proto by měl zvolit džíny v jednom odstínu. Kalhoty s vyšisovanými pruhy jsou vtipné ale rozhodně ne elegantní. A proto, stylová alternativa jsou tmavomodré. Nápaditost lze dodat vtipně a zajímavě zvoleným prošíváním. Pokud jsou švy prošité kupříkladu žlutou nebo oranžovou nití, nositel dokazuje, že v detailu tkví úspěch a že jsou to džíny zdánlivě obyčejné, přesto důkladně vybrané.

Levis detail žluté prošívání

Zdroj: www.mode-fruehling.de

Džínovina je jednou z nejkvalitnějších a nejpevnějších bavlněných látek. Speciální vazba vláken zaručuje prodyšnost a volnost. Bohužel, české firmy krom metrážové látky, která je vynikající, nevyrábí dobré, nápadité džíny.

Nemusíte mít padesát džínových kalhot. Stačí jedny nebo dvoje ale ty musí být perfektní. Mezi zahraničními značkami je však několik zástupců, u kterých je nákup džín dlouhodobou investicí. Ty je nezbytné znát.

J Brand je společnost ze Spojených států a je proslulá spoluprací s nejrůznějšími oděvními designéry. Mezi poslední patří Christopher Kane či značka Proenza Schouler. J Brand vyniká mezi ostatními především dokonalým střihem, širokým sortimentem odstínů a lehce upravenými vlákny materiálů. Pro výraznější muže nabízí J Brand džíny kupříkladu rudé či v jemných, pastelových odstínech.

J Brand Jeans

Zdroj: www.denimology.com

Další světoznámou a uznávanou značkou je LEVI STRAUSS & CO. Vynálezce džínoviny a samotných kalhot Levi Strauss je zárukou dobrých, kvalitních kousků šatníku, které vydrží skutečně dlouho. Vyznačuje se kvalitně zpracovanými švy a velmi dobrými látkami.

Džínové kalhoty od Tommyho Hilfigera jsou příjemným osvěžení. Jsou mladistvé, stylové, dokonale ušité s velmi nápaditými detaily.

Další společnosti, u kterých se vyplatí si džíny pořídit jsou Wrangler, značka s mnohaletou tradicí. Dále pak kupříkladu značka LEE. Dobré kalhoty se občas najdou i v obchodech společnosti Marks and Spencer.

Temně modré džíny nezapadají do vysoké módy, nicméně, jsou skvělým doplňkem pro volný čas, protože i ten lze trávit stylově.

Levi miners campaign

Zdroj: www.toddwaldron.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!