Jak si vybrat sluneční brýle

Publikováno: 11.06.2012 21:50 | Václav F. Mensa

Sluneční brýle jsou jistou formou symbolu. Jak ženy tak muži mohou nošení brýlí pojmout jako hru. Nelze tento doplněk brát pouze jako ochranu před sluncem. Stejně jako každý jiný doplněk, je i u brýlí důležitý osobitý styl nicméně, při výběru brýlí je důležitá opatrnost. Přece jen, je to to první, co na člověka upoutá pozornost. A tudíž je důležité dbát na pár základních pravidel.

Ray-Ban wayfarer

Zdroj: Ray-Ban Wayfarer; circo.cl


Sluneční brýle je nutné oblékat podle příležitosti. K letnímu lněnému obleku v klasické béžové barvě si nelze vzít sportovní brýle na kolo. A naopak, elegantní, luxusní brýle se nehodí k polodlouhým kalhotám a tričku.

Ray-Ban wayfarer

Zdroj: Ray-Ban Wayfarer; askmen.com


Jedna z klasických značek vyrábějící brýle je americký Ray-Ban. Tradiční tvar wayfarer který nosil už James Dean je vhodný ke sportovnímu či ležérnímu outfitu. Tudíž džíny, bílé tričko nebo dobře padnoucí košile jsou skvělými společníky těchto brýlí.

Další z řady sportovně elegantních brýlí jsou takzvané "letecké" neboli Aviator. Jsou neskutečně nadčasové a vkusné. Dají se nosit k čemukoliv a neexistuje výjimka potvrzující pravidlo.

Ray-Ban aviator

Zdroj: Ray-Ban Aviator; optikamaja.cz


Pro muže s opravdu vytříbeným vkusem vyrábí značka Tag Heuer krom sportovních brýlí i modely elegantní se speciálně upravenými ručičkami, které zajišťují naprosté pohodlí. A v rámci této značky lze objevit i roztomilé výstřednosti jako ručičky z kůže aligátora s diamantovým logem.

Tag Heuer

Zdroj: Tag Heuer; luxurysunglasses.org


Praktičnost se spojuje se stylem u značky Polaroid. Společnost proslulá ikonickými fotoaparáty nabízí brýle s upravenými čočkami pro naprosté pohodlí. V těch muže neoslní nejen slunce ale i překrásná žena bude mít problém.

Polaroid

Zdroj: Polaroid; theshoppingchannel.com


Většina módních značek na světě zařadila do prodeje své řady slunečních brýlí nicméně, za zmínku stojí jen některé. Brýle od Bottega Veneta, Ermenegildo Zegna či Ralpha Laurena se drží klasických tvarů a tudíž dělají ze svých produktů dlouhodobou investici nepodléhající módě.

Zegna

Zdroj: Zegna; photobucket.com


Naproti tomu čistě módní záležitostí jsou brýle od Toma Forda. Jednoduše exkluzivní. Někteří muži si nedokáží život bez slunečních brýlí představit, někteří je považují za zbytečnost. Nicméně, k dokonalosti stylu rozhodně skvělé brýle patří.

Tom Ford

Zdroj: Tom Ford; 3.bp.blogspot.com

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!