Jak si vybrat ten správný klobouk

Publikováno: 20.06.2012 12:19 | Václav F. Mensa

Pánský klobouk je synonymem velké elegance a důvtipu. V dnešní době se na luxus, který skýtá nošení klobouku zapomnělo. V nadcházejících letních měsících si může stylový muž dovolit klobouk čistě jako ochranu před slunečními paprsky nebo jako dokonalý doplněk.

Sean Connery Louis Vuitton

Zdroj: gintleman.com

Avšak, těžko by si muž v létě oblékl těžký, plstěný klobouk. Naštěstí je zde několik příhodných alternativ.

Takzvaný "panamák" neboli panamský klobouk je nestárnoucí klasika užívaná už prezidentem F.D. Rooseveltem. Ty pravé "panamáky" jsou údajně tak tenké, že se dají smotat a uzavřít do pouzdra od doutníku. V naší zemi je prakticky nesehnatelný nicméně, v přesné kopii tvaru je možností spousta. Kloboukem typu Panama dává muž najevo, že si stojí za určitým oděvním komfortem a nedělá rozdíl mezi elegancí a pohodlím.

Klobouk evokující éru mafiánů je v poslední době velmi oblíbený. Od Panamského se liší úzkou krempou. Vyrábí se v nespočtu barev, materiálů a vzorů. Je poněkud odlehčenou variantou nicméně, povětšinou neskýtá takové pohodlí nebo tkanina s podšívkou a vyztužením není tak prodyšná jako ty jednovrstvé.

Klobouky Hermes

Zdroj: zetrends.com

Velmi záleží na tvaru hlavy a účesu. Muž s větší hlavou, který si oblékne klobouk s širokou krempou pouze nevhodně zvýrazní to, co by mohlo být šikovným optickým klamem uhlazeno. Právě proto je více než vhodný klobouk, který působí malým vzhledem.

Další důležité pravidlo je, aby klobouk vždy naprosto dokonale seděl. Na košili ani sako se pár milimetrů nepozná ale na klobouku ano.

Pull Bear klobouk

Zdroj: hairsmystory.com

Při výběru určitého klobouku z pestrého sortimentu je nezbytné rozhodnout se, jestli jeden klobouk avšak od renomované značky, nebo padesát klobouků které po krátkém čase ztratí tvar, objeví se na nich sklady a v závěru vypadají pomačkaně.

Značka Emporio Armani zařadila do letní kolekce doplňků klobouk z úzkou krempou z tmavě modrého denimu. Působí ležérně a přesto elegantně. Ke světlé košili s jemným vzorem působí trochu kontrastně avšak, funguje správně.

Klobouk HM

Zdroj: hm.com

Francouzská značka Hermes produkuje dokonale vypracované klobouky ze světlých materiálů. Jsou vzdušné, elegantní a v pražském butiku v Pařížské ulici Vám pomohou vybrat ten, který bude dokonale sedět.

Jak už bylo zmíněno, klobouky lze koupit skoro ve všech obchodech s oblečením a doplňky avšak, pozor na to, aby nepůsobily lacině.

Působit lacině totiž nechce nikdo, natož stylový muž.

Klobouk

Zdroj: blog.beyondretro.com

Hodnocení článku:Komentáře

S Martinem Černým nahlédněte do tajů scénografie S Martinem Černým nahlédněte do tajů scénografie Patří mezi nejúspěšnější české scénografy. Nabídky od věhlasných režisérů se mu jen hrnou a jeho práce si v posledních... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!