Jak si vybrat vlasovou kosmetiku? (díl 2.)

Publikováno: 27.01.2012 14:27 | Petr Hájek

S vlasy můžete udělat v zásadě 2 věci - všechny ostříhat nebo taky ne. V druhém případě se ale o ně budete muset také patřičně starat, jestliže vám mají dělat radost...

4. Pomáda

Dle slov Davida W. Cannella, jinak senior viceprezidenta výzkumu a vývoje u Redken Laboratories, pomáda byla původně vyráběna z minerálních olejů a již dávno se používala k přípravě vlasů pro česání. Dnes se používá hlavně pomáda stavící na vodním základě, což je z onoho praktického důvodu, aby se pomáda snadněji roztírala i pak následně splachovala. A co můžete vlastně dále čekat od vodní pomády? Je měkčí, v žádném případě mastná a přitom dává vlasům obrys a hladkost. Pomáda je krémovitější, nežli vosk, takže pokud máte kroutící se nebo silnější vlasy, jistě to není špatná volba.

 

2012-01-27-1
 

 

5. Mousse (aneb šlehaná pěna)

Tohle opravdu není pro muže optimální volba. Je tu důvod, proč je šlehaná pěna obvykle spojována s vizáží americké syntetické šeredy 80. let s panelákovitým účesem - je zde totiž onen menší háček v tom, že šlehaná pěna je stále a pořád pěnivé povahy (díky chemickým polymerům), takže dává vlasům plnější a nadýchanější vzhled. Tento tetičkovsko-prostituční vzhled ale určitě není to, co muž čeká od kvalitního produktu a vizáže, takže řečenému se určitě vyhněte. Kdy byste jí nicméně mohli dát menší šanci, tak pouze v těch případech, kdy vám porost začíná řídnout a vy chcete použít přírodní rýžové proteiny apod. k jeho vzpružení.

 

2012-01-272
 


6. Serum (též leštěnka a uhlazovač)

Uhlazovač je tekutina kluzké konzistence, která se obvykle používá ke zredukování dojmu střapatosti. Sametový lesk zajišťuje s pomocí silikonu a různých olejů. Řada lidí uhlazovač používá na delší, kroutící se nebo lámající se vlasy, jelikož látky v něm obsažené umí podobné vlasy zjemnit. Pro rychlou aplikaci stačí nanést pár kapek na vlhké umyté vlasy. 

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!