Jak si vypěstovat rekordní knír?

Publikováno: 18.05.2012 14:50 | Petr Hájek

Dnešní rady nám dodá osoba skutečně z nejpovolanějších - Ram Singh Chauhan z Indie, jenž má nejdelší knír na světě. Oficiálně je zaznamenaný v Guinessově knize jako 4,29 m. Jaká jsou tajemství úspěchu? 

2012-05-18-1

 

1. Začněte brzy

A to natolik brzo, jak to jen jde. Chauhan (54 let) sám začal již v roce 1970. Jde o to, že vousy rostou nejlépe zamlada z důvodu vysoké hladiny hormonů. Jak stárnete, hladina hormonů klesá a tedy i rychlost růstu. Přirozeně nikdy nezastřihávat. Mladíci mají kníry i trvalejší, jelikož se stářím se vlasy i vousy stávají křehčí a snadněji se lámou.

2. Dobře se o něj starejte

Chauhan stráví každý den hodinu jeho česáním a čechráním. Masíruje ho kokosovým olejem, no a také co 10 dní ho pořádně umyje, což při jeho délce zabere docela dost času. Když mu ale prý pomáhá žena, je to dříve... Mimochodem, někteří evropští knírači nedají dopustit na pravidené máčení v pivu. 

3. Překonejte nepohodlí

Chauhan potvrdil také to, že život s podobně dlouhými vousy není příliš pohodlný. Když byl knír kratší, prostě ho stačilo omotat kolem uší nebo krku. I spaní je kvůli němu méně pohodlné, takže vždy je tu něco za něco - bez oběti zkrátka není zisku a u kníru to platí rovněž. 

4. Nebuďte otroky módy

Když byl Chauhan mladší, prý byl knír pro muže vrcholem společenské prestiže a pozornosti. Dnes ale mladí častokrát knír ani nemají, čehož je chauhanův syn evidentním důkazem. Západnějším směrem by to ale údajně nemělo být tak zlé - nedávná akce “Movember” (Moustache + November) zajistila, že si nechalo narůst knír 850 000 mužů ze 14 zemí. Kníry dnes již také nejsou jen doménou gentlemanů dědečkovského věku, ale i mnoha lidí okolo 20-30ky.

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!