Jak správně nosit kapesníček v saku

Publikováno: 28.10.2010 13:30 | Petr Hájek Stran stylovosti jsme se už věnovali mnoha věcem, jedna však zůstala dodnes trestuhodně opomenutá: tipy a triky jak na kapesníček v saku!

 

2010-10-28-1

 

 

Pro účely dnešního článku předpokládáme, že již máte vybraný, odzkoušený a pořízený oblek svých snů, na který se bude kapesníček vztahovat. Máte již vybráno? Je tedy čas přesunout vaše stylové mistrovství ve výběru obleku do práce s kapesníčkem.

Předně, pro začátek se rozhodněte, zda kapesníček ano či ne. Osobně razíme v redakci zásadu, že kapesníček ano a to minimálně hned z několika důvodů: Za prvé jde o stylový doplněk většiny obleků a sak, za druhé, když s ním nejste někde spokojeni (nebo to situace nevyžaduje), dá se klidně schovat. Do třetice nesmíme opomenout ani jeho praktickou funkci spočívající v utírání nosu (popř. nikoliv nutně dámských) slz. Za čtvrté, je to u obleku jedna z nejlevnějších položek, přesto s velkým dojmem.

Kapesníček nemusí být dle posledních trendů složený jako podle pravítka, naopak, ideální je jen tak „halabala" složený, aby vynikly jeho linie (efektní o to více, pokud máte okraj a střed kapesníčku v jiných barvách). Tímto vzbudíte dojem neformálnosti i na tom „nejpracovnějším" obleku.

Spíše než kapesníčky hedvábné ale máme raději ty bavlněné a to z toho prostého důvodu, jelikož nemají tendenci v kapse klouzat dolů a dobře drží tvar. Složený kapesníček je na každý pád vynikající způsob, jak spojit stylovost s praktičností a rozhodně by neměl chybět ve sbírce žádného muže a to nejlépe v různých barvách a stylech.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!