Jak vybrat a nanášet vůně?

Publikováno: 09.03.2012 14:37 | Petr Hájek
Časy, kdy si muž vystačil s pár baleními Pitralonu jednou za rok na Vánoce jsou již dávno pryč a moderní muži dbalí stylu přistupují k vůním se stejným zájmem, jako moderní ženy. Pro dnešek tu máme pár základních tipů a pravidel, jimiž je vhodné se u vůní řídit...
2012-03-09-1

1. Myslete v malém

Životnost kolínské se udává asi na jeden rok, což je prý zhruba doba, nežli z ní vyprchají některé substance (a také leckdy vyjde z aktuálních trendů). Zda tuto informaci rozšířili právě prodejci kolínských, to netušíme, ale když aspoň co 12 měsíců pořídíte vůni novou, určitě tím nic nepokazíte...

2. Testujte postupně

Kdykoliv budete vybírat mezi vůněmi, tak vždy maximálně ze dvou zároveň. Jednu na každé rameno. A platí přirozeně také to, že když chcete mít svůj čichový orgán v plné síle a dokonalém odhadu, je potřeba jej nechat občas odpočinout a čichat chvíli něco jiného. Pokud to neuděláte, zkreslíte vjem a vystavujete se tak riziku špatného odhadu některého prvku vůně.

3. Držet věci jednoduše

Sprejování rukou (a dalších typicky ženských míst) ponechte ženám a zůstaňte u mužské prostější metody tzv. univerzálního ošplouchnutí - jde o jedno šplíchnutí na každou stranu krku, což obvykle zcela a dokonale postačuje na drtivou většinu situací, na něž běžně narazíte... (aneb do bazénu nevhodné)

4. Občas vůně měňte

Za té úplně nejideálnější kombinace by u vás vůně měly (tak jako šatník) rotovat dle právě probíhajícího ročního období. Obecně platí ta zásada, že v teplejší měsíce dáváme přednost menšímu množství svěžejší vůně a v chladnější měsíce se zase dostanou ke slovu vůně těžší a v mírně větším množství.

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!