Jak vybrat dokonalou košili

Publikováno: 21.04.2012 16:24 | Václav F. Mensa

Z čistě krejčovského hlediska je pánská košile považována za spodní prádlo. Měla by tedy být pohodlným a kvalitním oděvem, ve kterém může muž být celý den a není mu nepříjemně.

Lewin

Zdroj: tmlewin.co.uk


Pryč jsou doby, kdy košile byla bělostná, s vysokým, pevným límcem. Dnešní, poměrně uvolněný dresscode nám dává mnoho zajímavých možností k rozvíjení individuálního stylu. Když si vybíráte košili, měli byste dbát na pár základních pravidel. Ze střihového hlediska, muži s větším obvodem pasu nebude slušet košile s podélným vybráním. Na druhou stranu, muž štíhlý si takovou košili dovolit může, ba přímo musí.

Košili si vybíráte nejen podle velikosti ale i podle tělesné délky. Dolní okraj košile by měl dosahovat asi deset centimetrů pod horní kraj kalhot. V této délce se zbytečně nevytahuje a současně není příliš krátká.

Vzhledem k tomu, že košili má na sobě muž celý den, měla by být z pohodlného a nejlépe přírodního materiálu. Pro teplé měsíce je vhodná bavlna s příměsí hedvábí. Pro měsíce chladnější nejlépe bavlna v mohérové úpravě. Taková košile dobře hřeje a přitom je prodyšná a lehká.

Bandi

Zdroj: bandi.cz


Velmi dobré jsou košile ze Švýcarské, nežehlivé vlny. Taková košile se nemačká, je lehká a neustále svěží. Košile z řady Modern fit od značky Eterna jsou tohoto dokonalým příkladem. Košile by měla nositeli poskytovat dostatek volnosti a proto je důležité, aby zadní díl byl dostatečně volný. Jakmile nezvednete ruce, ani luxusní značka nepomůže.

Vzor nebo barva košile se liší podle doplňujícího oděvu. Pro volný čas je vhodná košile kupříkladu s širokým, tmavomodrým proužkem. Barvu proužku lze zaměnit i za růžovou (Vaše mužnost neutrpí) nebo šedou. Působí sofistikovaně a elegantně. Je vhodná jak ke hladké kožené bundě, tak i ke sportovnímu saku. Pokud si k takové košili obléknete temně modré sako, jediné, co Vám bude chybět je jachta ve středozemním moři.

Pro horké dny, kdy neoblékáte ani sako, bundu či kabát je nejvhodnější košile nebo polokošile utkaná ze lnu. Tento materiál je příjemně chladivý, pevný a současně lehký. Takový svršek lze dokonale kombinovat s tmavomodrými džínami a hravou, mladistvou šálou. Něco ve stylu námořnické módy.

košile VAVI

Zdroj: vavi.cz


Ke kompletnímu obleku je vhodné zvolit košili bez vzoru nebo jen s tenkým proužkem. V tomto případě je totiž nejdůležitější kravata. Ty nejlepší kravaty jsou hedvábné v perleťové úpravě. Kravata musí vyjadřovat osobnost jednotlivce. Příliš výrazné vzory a nedej bože obrázky jsou namísto obdivu původcem pozdviženého obočí. A proto, kravata s jednoduchým vzorem, proužkem nebo jen se vzorkem na tkanině. Kupříkladu, krémová kravata vypadá naprosto úchvatně s šedou košilí a středně šedým oblekem. Výsledek je originální, zajímavý a přitom klasický.

Dobrá, kvalitní košile vydrží celé roky a nepodléhá změnám módy. Střihy se upravují velmi okrajově a už po desetiletí zůstávají téměř neměnné.

Společnost VAVI nabízí nejen prvotřídní košile ale i šití na zakázku. V kamenném obchodě, ale i na webových stránkách si lze "sestavit" košili od límce, přes manžety, materiál, odstín a střih. Do jejich sortimentu patří též velmi zajímavé a vtipné pojetí předních krajů a zapínání. Značka Bandi Vamos patří mezi elitu a nabízí nespočet pánských kvalitních košil. Používají výborné materiály a moderní střihové variace.

T.M.Lewin

Zdroj: locations-london.co.uk


Pokud byste chtěli zvolit košili od věhlasné světové značky, velmi dobré jsou košile ze salonu Hartl nebo T.M.Lewin. Butik T.M.Lewin se nachází v Nákupní galerii Myslbek. V nabídce je přes 200 druhů košil, vzorů a materiálů. Personál dělá čest renomé značky a je diskrétní a nápomocný.

Za jednu z nejlepších značek prodávající košile je považována Savile Row Company v Londýně. Používají nejkvalitnější a nejluxusnější materiály. Košile ze Savile Row dokazuje skvělý vkus avšak, čeští muži se musí spokojit pouze s elektronickým obchodem (nebo výletem do Londýna).

Nebojte se pořídit si luxusní, dokonalou košili, protože je to skutečně nadčasová investice.

Hodnocení článku:Komentáře

Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Mnoho lidí může jistě říci, že ve volbě dovolené nejsou konzervativní, ale v otázce s kým budou cestu realizovat, sázejí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!