Jak vypadají Apple iPod Nano a iPod Touch 5. generace?

Publikováno: 13.09.2012 14:32 | Petr Hájek

Kromě oficiálního představení iPhone 5 se firma Apple dnes rovněž pochlubila s dalším osvěžením iPodí linie: ano, jde samozřejmě o dva zbrusu nové přírůstky: iPod Nano a iPod Touch!

1. Apple iPod Nano

Apple iPod Nano se rozhodl zahodit staré známkově vypadající tělo a přijal podobu, jenž má blíže k jeho většímu bratranci, iPodu Touch. Nový Nano má větší 2,5" LCD displej, Home tlačítko a hlasitost ovládanou fyzickými tlačítky po stranách. Je to také nejštíhlejší iPod, jaký kdy Apple vyprodukoval. Navzdory svému povšechnému růstu je novinka stále o polovinu lehčí, nežli předchozí verze. 

Nano je pořád cílen na uživatele, které zajímá jen hudba a videa. Nabízí jim Bluetooth, FM tuner (s funkcí živé pauzy umožňující vrácení a poslechnutí znova). Jsou tu ale i další funkce tak populární v přehrávačích dneska: krokoměr a Nike+. Výdrž dělá až 30 hodin. Prodeje začnou v říjnu za 149 USD.

 

2012-09-13-1

Zdroj: Apple

 

2. Apple iPod Touch 

Na rozdíl od Nano je iPod Touch určen lidem, jenž to myslí vážněji s videem. Pro tyto účely je přístroj vybaven 4" Retina displejem, 5 Mpix iSight kamerou (natočí až 1080p videa), dále Apple A5 procesorem (výkonem jen krok pod A6 v iPhone 5) a Siri. Vlastně je iPod Touch úplně jako iPhone, jenž nesvede hovory.

Apple iPod Touch poslední verze také podporuje Bluetooth, přežije i 40 hodin v akci (hudba) nebo 8 hodin v případě videa. Zařízení se bude rovněž prodávat od října a to za 249 USD a v kombinacích, jaké vidíte dole. 

2012-09-13-1

Zdroj: Apple
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!