Jak zacházet s vůněmi?

Publikováno: 30.06.2012 09:57 | Petr Hájek

Náš čich jistě není tak dokonalý, jako u některých jiných živočichů, ale i přesto nám dovoluje ocenit a reagovat na různé typy vůní. Čím se ale řídit při jejich výběru a aplikaci?

 

2012-06-30-1

Zdroj: Beauty-tips.net

 

 

1. Vezměte s sebou nějakou ženu

Když si budete vybírat novou vůni či kolínskou, řekněte své přítelkyni, matce, sestře, nebo koho máte právě po ruce, ať se k vám přidá a pomůže vybrat tu, která se k vám bude nejvíc hodit. Ženy a muži totiž vnímají různé vůně různě intenzivně a muži se nakonec primárně stejně voní kvůli ženám. Muži mají totiž jinak tendence vybírat si spíše zbytečně silné vůně.

2. Držte se osvědčených věcí

Na jednu stranu je fajn mít osobitou vůni, ale zase na tu druhou jsou pro lidi jim známé vůně více uklidňující a spíše tuto osobu akceptují. Takže co se týče výběru té správné vůně, tak u žen si dobře vedou nostalgické a po jídle vonící věci. Skvěle si ale u nich vedly i vůně jako třeba po okurkách, lékořici, sladkostech atd. Ale na druhou stranu, přírodní vůně uklidňujícího rázu zase spíše druhou stranu uchlácholí: květiny, čerstvý vzduch, dřevo, ... Neznámá vůně a neznámý člověk je pro řadu lidí nepřekousnutelná kombinace. 

3. Nepřehánět to s aplikací

Je jedno jakou vůni zvolíte, buďte vždy velmi velmi opatrní s jejím nanášením! celých 71 % žen má totiž za to, že když už se muž voní, je to obvykle příliš výrazně, takže nebuďte jedním z nich... Jde také o to, že když vůni nosíte častěji, vaše receptory si na ni začnou zvykat, takže pak má člověk tendenci nanášet více pro stejný efekt. Nikdy tedy ne více jak 3 pumpičky na základní zóny - tj. krk, ruce, ... Vůně se doporučuje nanášet znovu nejdříve po nějakých 10-12 hodinách od první aplikace.

 

Hodnocení článku:Komentáře

Tomáš Sedláček kontroverzní osobností - je či není?! Tomáš Sedláček kontroverzní osobností - je či není?! Tomáš Sedláček je hlavní makroekonomický stratég ČSOB. Působil jako poradce prezidenta Václava Havla a v letech 2004–2005 jako... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!