Jaké jsou hodinky Rogue Warrior Red Cell GMT?

Publikováno: 27.05.2010 16:28 | Petr Hájek

Není to tak dávno, co nám firma Rogue Warrior předvedla svoje hodinky Rogue Warrior Avenger a již tu máme model další, pro změnu nazvaný po týmu Red Cell přináležejícímu k US Navy Seals.

 

    

 

Ať máme hned na úvod rozdané správně karty, Rogue Warrior je nová značka, která vyrábí hardcore hodinky zaměřující se na osoby, jež u svých hodinek předpokládají, že vydrží prakticky cokoliv. Zda jde pouze o marketingový žvást, anebo hodinky skutečně nastolí nový standard odolnosti ukáže jako obvykle až čas.

 

 

Zázemí mají hodinky velmi solidní - pouzdro je z nerezové oceli, jsou široké 44 mm a jejich sklíčko je ze 4 mm tlustého safírového křišťálu ošetřeného proti nežádoucím odrazům. Podsvícení má na starosti osvětlovací systém Superluminova. Hodinkové pouzdro je naplněno kryptonem, takže absolutně nehrozí nějaké zamlžování. Výdrž baterie jsou 3 roky a odolnost proti vodě sahá až někam ke hranici 200 m pod hladinu.

 

 

První věcí, která je již po úvodním pohledu na hodinky jistě hned každému jasná, je to, že se Red Cell nesnaží být hodinkami přespříliš líbivými a stylovými. Je jasné, že s ohledem na celkovou robustnost a odolnost museli designéři i konstruktéři přistoupit na pár vizuálních ústupků. Hodinky samozřejmě nevypadají nijak odpudivě, jen o nich zkrátka platí, že se spíše než k saku hodí k raftové bundě, bikerovi apod.

 

 

Osvětlení i popsání hodinek je jedním slovem excelentní. Hodinky chrání před poškrábáním, potlučením a dalšími nepříjemnými konci dvojice rovnoběžných vyvýšených okrajů, takže nějaké výraznější poškození je zde takřka vyloučeno. Hodinky jsou vzhledem ke své cenové hladině pouhých 400 USD zpracovány opravdu výborně a jsme si jisti, že si svoje zákazníky určitě najdou i v našich končinách.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!