Jaký je skutečný styl? (díl 1.)

Publikováno: 04.02.2011 14:52 | Petr Hájek

Na tuto zdánlivě jednoduchou otázka existuje nepřeberné množství odpovědí. Jsou nicméně jisté ověřené pravdy, kterých stojí za to se držet. Takže, jaký je tedy skutečný styl... ?

 

2011-02-04-1

 

...vždy v pohybu


To, že vypadáte dobře v jedné věci pochopitelně neznamená, že v dané róbě musíte chodit neustále. Naopak, styl je i o neustálém zkoušení nových věcí a hledání dokonalé stylové kombinace.

...všude precizní


Jsou jistá místa a věci, kterých si takřka okamžitě všimne každý (vše na čelní straně) a jiná, jimiž se ostatní zkrátka kochat nebudou (spodní prádlo, vnitřní strana saka, ...). Přesto to ale neznamená, že u nich musíte rezignovat na stylovost.

...pozorný k textuře


Obvykle se uvádí, že textura materiálu by měla být u celého kompletu shodná, tj. ke hrubé textuře pleteného svetru je dobré zvolit si i hrubou texturu u kalhotové látky. Dle tohoto pravidla k sobě zkrátka nejdou třeba kožené kalhoty a již zmíněný svetr.

...nesvázaný pravidly


Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že lidské oblékání je plné prázdných rituálů a zbytečných věcí, když opravdu přijde na věc, můžete si na sebe vzít cokoliv uznáte za vhodné - zda se totiž budete řídit nějakým pravidlem je jen a jen na vás. Jinými slovy, můžete bořit staré a tvořit nové dle vlastní chuti a nálady.Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!