Jarní kolekce stylového muže, Díl 2. Bottega Veneta

2010-01-27a
27.01.2010 17:01 | Petr Hájek Patří k tradicím velkých i menších designérských studií uvádět nové modely dostatečně dlouho před začátkem příslušného ročního období. A jelikož letošní zima za pár týdnů skončí, je načase pořádně nahlédnout do kolekce pro jaro 2010.

2. Bottega Veneta

Hlavním designérem módního studia Bottega Veneta je Tomas Maier. Studio jako takové pak spadá pod Gucci Group. Založeno bylo 1966 v itálských Benátkách a úplně zpočátku jej proslavila dvojice Laura a Vittorio Moltedo. Bottega Veneta se stala známou postupně v celé severní Itálii (+/- region Veneto), kde proslula především svojí obuví, batohy a doplňky z kůže.

Pokud jde o Bottega Veneta a dnešní situaci, tak dnes je firma známá také luxusními krejčovskými výrobky. Za to studio vděčí zejména Tomasi Maierovi, jež se do týmu přidal v roce 2001 a stihl se poměrně slušně podepsat na slávě studia. Sám Maier ke svým návrhům říká: „Nemám rád příliš viditelné barvy - raději vidím člověka v šatech, nežli šaty samotné."

Pokud jde o jarní kolekci Bottega Veneta, tak ta se drží motta firmy: Poskytovat smyslnou dekadenci. Barevný styl všech modelů potvrzuje názor pana Maiera, že méně barev je někdy více a opravdu dává díky svým jemným tónům více vyniknout tělu samotnému. Někde je barva kůže a obleku sladěna vskutku dokonale - třeba u cihlového obleku s oranžovou kravatou.

Ani tentokrát v kolekci samozřejmě Bottega Veneta neopomněla zdůraznit některé modely vhodnými doplňky. Designéři se též odvážně pouští do barev, které máme v našich myslích zafixovány spíše jako dámské - nebojí se kupříkladu použít fialkovou, oranžovou či červenou pro šátek či naopak světle modrou pro tašku nebo růžovou pro triko.




Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!