Jarní kolekce stylového muže, Díl 3. Gucci

2010-02-24a
24.02.2010 09:09 | Petr Hájek Patří k tradicím velkých i menších designérských studií uvádět nové modely dostatečně dlouho před začátkem příslušného ročního období. A jelikož letošní zima za pár týdnů skončí, je načase pořádně nahlédnout do kolekce pro jaro 2010.

3. Gucci


Jedna z nejznámějších značek ve světě mužské módy má za sebou členitou a bohatou historii. Nás dnes však bud zajímat v souvislosti s Gucci jen dvě důležitá data. Za prvé, rok 1994, což je datum, kdy příchod Toma Forda způsobil, že se Gucci stalo pojmem v pánské módě spíše než v příslušenství a drobných doplňcích typu kožené tašky apod. Datem druhým (a neméně důležitým) je rok 2005, kdy se ve firmě objevuje zřetelný podpis designérky jménem Frida Giannini, čímž máme na mysli typické světlejší a jasnější tóny tíhnoucí k mladistvé estetičnosti. Samotná Giannini mluví o typickém Gucci-muži jako o "mladém, silném, sebevědomém a zároveň tak trošku zlém klukovi" (ve smyslu světáckém, nikoliv morálním).

Jak se sami můžete přesvědčit, výběru a nabídce Gucci pro jaro 2010 jednoznačně dominují bílá + celkově světlé modely. Dokonce i když se tu a tam mihne nějaký ten tmavší kus, nezapomene jej Frida prosvětlit linkami bílé či modré. Bílá linie je zřetelně čitelná i ve výběru doplňků, triček, kalhot a dalších věcí. Zkrátka, bílá dominuje. Vyloženě tmavších věcí se sice také pár najde, ovšem předpokládáme, že je designérka vpašovala do své oblíbené bílé řady jen velmi nerada a s ohledem na fakt, že vkus zákazníka se může (a také bude) lišit od vkusu samotného návrháře. Jak je u Gucci zvykem (a jak se dá, koneckonců, od firmy, která se tím již za téměř stovku let stihla proslavit, očekávat), řadu modelů dokreslují také promyšlené doplňky včetně v poslední době docela populárních mužských šátků. Poměrně hojně zastoupenou barvou je pro letošní Gucci i modrá, kterou lze spatřit jak samostatně, tak i v kombinaci s bílou, černou či oběma najednou.Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!