Jarní kolekce stylového muže, Díl 4. Versace

2010-03-08-1
08.03.2010 07:46 | Petr Hájek Patří k tradicím velkých i menších designérských studií uvádět nové modely dostatečně dlouho před začátkem příslušného ročního období. A jelikož letošní zima za pár týdnů skončí, je načase pořádně nahlédnout do kolekce pro jaro 2010.

4. Versace


Designérské studio Versace bylo založeno v roce 1978 Donatellou Versace v Miláně a hned v tomto období se značka stala se svými prvními modely pro muže natolik úspěšnou, že dodnes okupuje ve své branži čelní místo na trhu. Pánské šaty ale zdaleka nejsou vše, čemu se dnes u Versace věnují - jejich jmenovku najdeme i na vůních, příslušenství či luxusních hotelích.

Pokud jde o typického ducha Versace pro letošní jaro, tak většina modelů Versace spojuje typické jarní barvy - písková, zlatá, krémová, zkrátka bílá, do níž prosvítají první parsky jarního slunce. I když bychom některé z modelů označili za spíše letní, nedá se rozhodně říci, že by s nimi zákazník již ve druhé polovině jara udělal nějakou zásadní chybu.

Versace (stejně jako většina jiných značek) nepodceňuje ani doplňky, které často řeknou více, nežli celý šatový komplet. Kromě botů v letošní kolekci najdeme i opasky, brýle, přívěsky, náramky a další drobnosti. Občas se dokonce mihne i nějaká ta taška. Vše přirozeně v přísně mužském vydání. S jinými barvami se zde poměrně šetří, když už se ale nějaká objeví, většinou jde o více stejných (a propletených) odstínů najednou.

V letošních modelech dominují spíše jednolité barvy s často výraznou strukturou, vzorky se objevují sporadicky a když už, tak obvykle na saku či tričku. Ačkoliv u Versace pro letošní jaro převládají motivy světlejšího rázu, designéři nezapomněli ani na několik modelů tmavších. Doplňme ovšem, že typicky nikoliv vyloženě temných, ale zkrátka z tmavšího odstínu oněch pískových tónů. Pár zcela tmavých kombinací se najde i tu, ale máme ten dojem, že zde slouží spíše jako koření, nežli jako hlavní chod...Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!