Jarní kolekce stylového muže, Díl 5. Louis Vuitton

2010-03-21-1
21.03.2010 11:40 | Petr Hájek Patří k tradicím velkých i menších designérských studií uvádět nové modely dostatečně dlouho před začátkem příslušného ročního období. A jelikož letošní zima právě skončila, je načase pořádně nahlédnout do kolekce pro jaro 2010.

5. Louis Vuitton


Když o sobě nějaká z velkých značek na poli designérských studií říká, že má za sebou dlouhou historii, obvykle tím myslí na moderním trhu. Jen pár z nich pamatuje válečné období a opravdu jen nepříliš vysoký počet doby ještě starší. Louis Vuitton je důkazem studia, u kterého se na podobné tvrzení ovšem můžeme klidně spolehnout: Založeno totiž bylo v Paříži již v roce 1854.

Firma získala první zkušenosti tvorbou zavazadel a kufrů pro císaře Napoleona III. O nějakých sto a padesát let později je pro změnu synonymem pro světově známé a ověřené návrhářské studio. Pokud jde o moderní návrhy, tak za těmi stojí kreativní osobnost Marca Jacobse následovaná Paulem Herbersem a dalšími, obraťme již ale pozornost ke kolekci.

Troufáme si říci, že i navzdory občasným veselým barvám, těžko bychom našli pro letošní jaro maskulinnější a jaksi příjemně drsně-neotesanější kolekci. Barevné výběry staví především na paletě z bílé, odstínů černé, šedé, slunečně až kanárkově žluté a espresso. Opravdu jen výjimečně se objeví i něco do červena nebo jiné barvy (modrá, fialová, ...).

Pokud jde o celkový střih návrhů, tak pro letošek se nekonají prakticky žádné vysloveně odvážné věci, vše se drží spíše u jednoduchých kalhot, luxusních tvídových sak, bund z kvalitně upravené kůže, nechybí ale ani dlouhé vesty a další prověřené náležitosti. Letošní nabídka od Louise Vuittona dle našeho názoru nepřekvapí ani tak střihem, jako spíše občas zajímavými kombinacemi barev (každá z nohavic jiné barvy, zlaté boty k fialovým kalhotám apod.).

Co se týče doplňků, tak ty zde působí spíše utilitárnějším dojmem, jakoby jejich praktičnost dominovala touze po vyniknutí. Jinými slovy, jde o přesně ten typ doplňků, které muže přitahují. A to je dobře – nakonec, muž má vypadat mužně stejně tak, jako žena žensky, že ano...Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!