Jarní kolekce stylového muže, díl 6. Prada

2010-03-31-1
31.03.2010 13:50 | Petr Hájek Patří k tradicím velkých i menších designérských studií uvádět nové modely dostatečně dlouho před začátkem příslušného ročního období. A jelikož letošní zima právě skončila, je načase pořádně nahlédnout do kolekce pro jaro 2010.

6. Prada

Designérské studio Prada má na starosti vrchní designérka Miuccia Prada a je toho času vlastněno Prada S.p.A. Dodejme ještě pro kompletnost, že bylo založeno v roce 1913 v Miláně. Je nicméně zajímavé, že zpočátku se Prada soustřeďovala se svými doplňky spíše na ženy, ovšem od roku 1993 nabízí i kompletní (a kvalitní) mužskou novinkovou linii.

Jak je u designérského studia Prada zvykem, i tuto sezónu vytahuje ty nejlepší kousky ze skříně mužské módy a přednáší je ve své nenapodobitelné podobě. Barvám celkově dominuje namořnická modř, a šedá 100x jinak (na další zajímavé odstíny si zřejmě budeme muset počkat do dalších kolekcí). Jedno je ale jisté - aby byla Prada Pradou, musí mít vždy něco nového a divokého zároveň.

Letošní šedé modely nejsou šedé v nejzazším smyslu svého slova, ale obvykle mají i jakýsi melancholicko-nostalgický lesk, který naštěstí nespadá do křiklavosti. Některé kombinace Prady jsou však vysloveně zajímavé - kupříkladu model, kde je zkombinovaná "slušňácká" kravata s vestičkou a límečkovou košilí bez rukávů. I sako se šortkami je kapku neobvyklé.

Střihy jako takové jsou volnějšího rázu, jak se sluší a patří na jarní kolekci. Co se týče doplňků, tak pro letošek zůstala Prada velmi tradiční - boty jsou výhradně černé a šedé, stejně jako kalhoty. To vše podtrhují černé a šedé příruční tašky, jak jinak. Prada nám letošní rok dokázala, že se kompletní návrh může držet jen v několika málo barvách a přitom být s každým kusem originální. Shrnuto a podtrženo, pro muže, co mají rádi klasiku á la 21. století.Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!