Jarní kolekce stylového muže, Díl I. Band of Outsiders

2010-01-16a
16.01.2010 14:06 | Petr Hájek

Patří k tradicím velkých i menších designérských studií uvádět nové modely dostatečně dlouho před začátkem příslušného ročního období. A jelikož letošní zima za pár týdnů skončí, je načase pořádně nahlédnout do kolekce pro jaro 2010.

I. Band of Outsiders

Pro našince nepochybně veskrze neznámě znějící jméno, které si však v Americe již vydobylo jistou prestiž. Toto newyorské designérské studio založené v roce 2004 v Los Angeles vlastní soukromá osoba - designér Scott Sternberg (ten se pro změnu narodil v Ohiu).

Svoji kariéru začal jako agent u CAA, ovšem Ari Gold lifestyle dle jeho vlastních slov nebylo nic pro něj: „Vždy jsem byl jen součástí týmu a mě nezajímalo nikdy nic menšího, nežli jeden takový vést." Tento sen si Scottovi splnil v roce 2004, kdy se předvedli poprvé Band of Outsiders s kolekcí košil a kravat.

Jak šla léta, Scott Sternberg postupně rozšiřoval nabídku v kolekci a nakonec skončil u kompletní mužské linie. Dokonce se stal natolik úspěšným, že jej organizace CFDA jmenovala designérem mužského oblečení roku.

A co je typické pro letošní kolekci? I tentokrát je to francouzský styl New Wave, jež se mísí s americkou klasikou, což sám maestro interpretuje slovy: „Podobá se to věcem, které nosil váš otec za mlada, nicméně je to celé interpretováno kapku modernější cestou".

Foto: Marcio Madeira

Hodnocení článku:Komentáře

Jak stihnout více za méně času? Jak stihnout více za méně času? Jedno staré přísloví nás sice učí, že čas jsou peníze, nicméně to není tak úplně pravda. Čas je více nežli peníze, jelikož... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!