Jarní kolekce stylového muže, Díl I. Band of Outsiders

2010-01-16a
16.01.2010 14:06 | Petr Hájek

Patří k tradicím velkých i menších designérských studií uvádět nové modely dostatečně dlouho před začátkem příslušného ročního období. A jelikož letošní zima za pár týdnů skončí, je načase pořádně nahlédnout do kolekce pro jaro 2010.

I. Band of Outsiders

Pro našince nepochybně veskrze neznámě znějící jméno, které si však v Americe již vydobylo jistou prestiž. Toto newyorské designérské studio založené v roce 2004 v Los Angeles vlastní soukromá osoba - designér Scott Sternberg (ten se pro změnu narodil v Ohiu).

Svoji kariéru začal jako agent u CAA, ovšem Ari Gold lifestyle dle jeho vlastních slov nebylo nic pro něj: „Vždy jsem byl jen součástí týmu a mě nezajímalo nikdy nic menšího, nežli jeden takový vést." Tento sen si Scottovi splnil v roce 2004, kdy se předvedli poprvé Band of Outsiders s kolekcí košil a kravat.

Jak šla léta, Scott Sternberg postupně rozšiřoval nabídku v kolekci a nakonec skončil u kompletní mužské linie. Dokonce se stal natolik úspěšným, že jej organizace CFDA jmenovala designérem mužského oblečení roku.

A co je typické pro letošní kolekci? I tentokrát je to francouzský styl New Wave, jež se mísí s americkou klasikou, což sám maestro interpretuje slovy: „Podobá se to věcem, které nosil váš otec za mlada, nicméně je to celé interpretováno kapku modernější cestou".

Foto: Marcio Madeira
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!