Kalhotový střih boyfriend

boy1
12.10.2010 10:41 | Michal Vošahlík

Mezi tou většinou obtažených kalhot mrkvového nebo rourového střihu, jíž běžně potkáváme na ulici, se letos objevují i podivné kreace, které mají bachraté nohavice a sed proklatě nízko. Kvůli svému nízko posazenému sedu takové kalhoty připomínají inspiraci v orientální módě a používá se pro ně přívlastek harémové. Častěji jsou však známe pod názvem, který muž dobrých mravů nevysloví a slovník automatických oprav pro jistotu zamění. Konkrétně pod přezdívkou posrávačky nebo nasrávačky, a to kvůli tomu, že v rozkroku kalhot je tolik nezanedbatelného volného místa, že by se do něj leccos vešlo.

Řádně se tento střih kalhot jmenuje boyfriend. Pochází totiž se dámského šatníku, v němž má tento zdánlivě nesedící střih připomínat pánské šaty ledabyle vypůjčené jejich dámskou nositelkou. Jestliže si žena obleče vytahanou velkou košili, sako s širokými rameny a právě bachraté kalhoty se sedem někde u kolen, pak se v každém případě jedná o střih boyfriend, který má připomínat ženu narychlo oblečenou do pánských šatů.

Význam tohoto pojmenování se však úplně převrátí, když uvážíme, že uvedený střih kalhot začali nosit i muži. A přesně takové významové převraty mne v módě nepřestávají udivovat.

Muži nejčastěji tento střih volí u dlouhých džínových kalhot, ale lze jej použít i u kalhot s tříčtvrtečními nohavicemi nebo u tepláků.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!