Košile vyrobená technologií vesmírných skafandrů

Publikováno: 05.07.2012 10:18 | Petr Hájek

A jak se sluší na podobnou novinku, má v záloze samozřejmě pár es oproti košilím obyčejným...

 

2012-07-05-1

Zdroj: Dvice

 

Se všemi těmi rekordními horky poslední dobou jsou všichni pravidelně dojíždějící tak trochu chudáci, protože dokonce i kratičká procházka po silném slunci okamžitě zajistí, že z vás bude kapat pot. Skupinka MIT absolventů zřejmě trpěla podobným problémem, tak se zkrátka rozhodla, že vytvoří košili, která bude schopna sama regulovat vaši teplotu.

Od nápadu k realizaci nebylo až tak daleko, přece jen je tu jistě i fakulta vesmírných věd. Ale k věci. Absolventi použili technologii, která se používá při výrobě skafandrů, které jak známo drží člověka na živu i za teplotních rozmezí tak vysokých, že ve skutečnosti by z vás dávno zbyly už jen kouřící boty.

Bez zabíhání do přílišných technických detailů, košile má používat jakési vlákno měnící fáze, což odvádí pot, absorbuje teplo a pak jej vrací zpět v případě, že již sedíte v ledové kabince auta nebo v práci s klimatizací naplno.

Rozdíl je poměrně malý, pouhých pár stupňů, ovšem autoři tvrdí, že z hlediska pocitu a komfortu je to skok skutečně markantní. Nápad podpořilo skrze službu Kickstarter asi 6x více potenciálních zájemců, nežli absolventi odhadovali, takže je tu podle všeho dost lidí, kteří by něco podobného ocenili...

Cena Apollo Shirt bude 129 USD za kus, nyní by ale měla ještě stále běžet fáze časné podpory projektu, kdy jsou ceny nastavené jen na 95 USD (+ tričko gratis).
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!