Kosmetické přísady tak, jak je neznáte aneb co je to „Cholesterol"?

Publikováno: 16.11.2010 14:26 | Petr Hájek

Je zajímavé, že věci, které se nám ve své ryzí formě obvykle hnusí, nám v parfémech, vodách po holení, pěnách a dalších kosmetických přípravcích nijak nevadí...

 

2010-11-16-1

 

Předpokládáme, že slůvko „cholesterol" bude znít vašemu ucho povědomě a dojem je to samozřejmě správný. Najdeme jej v sýrech, mléce, mase a bohužel i v celé řadě dalších tak skvěle chutnajících jídel. Jelikož nám tak chutnají podobné věci a prakticky neustále se podobnými cpeme, je jen a jen logické, proč nám doktoři neustále říkají, jak je pro nás cholesterol nezdravý.

 

2010-11-16-1

 

Nás dnes ale nebude až tak zajímat hledisko zdravotní, jako spíše stylové. I v kosmetické branži se totiž skutečně používá tato voskovitá substance, která je standardně odpovědná za ucpávání našich cév. Nejčastěji na ni nenarazíte ve formě obličejového krému nebo zvlhčovače.

 

2010-11-16-1

 

Cholesterol ovšem není jen zlý a cévy ucpávající. Nachází se také v naší kůži (přesněji v živočišném tuku, který máme v kůži). Jde o jednu z klíčových komponent nejsvrchnější ochrany kůže, která jí pomáhá zachovat vlhkost a zároveň i chrání vrstvy spodnější. A právě to je důvod, proč je cholesterol i komponentou používanou tak často pro zvlhčovače kůže.

 

2010-11-16-1

 

Firmy se u svých moderních produktů často ani nesnaží cholesterol maskovat nějakým libozvučným názvem. Jako by jim bylo jasné, že klientela bude u krému proti vráskám zcela na 100 % jistá. Člověk si ale v rámci svého zkrášlení na obličej naplácá kdeco: posledním hitem třeba v Anglii je namátkou Snail Gel obsahující sliz šneků.

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!